Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen romantikus, elgondolkod...

Milyen romantikus, elgondolkodtató könyveket ismertek, amiket a könyvtárból is ki tudnék kölcsönözni?

Figyelt kérdés
Kicsit régebbi könyvekre gondoltam, mert a mostaniakat nem igazán lehet még megtalálni könyvtárakban, vagy nagyon sokat kell rá várni. És nem csöpögős, nyálas romantikus könyvre gondoltam, hanem inkább olyan kicsit érzelgős. 16/L
2010. nov. 22. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Tövismadarak Colleen McCullough-tól, Jadviga párnája, Závada Páltól, Gabriel García Márquez-től a Száz év magány, (bár ez inkább elgondolkoztató, mint romantikus), Déry Tibor: Szerelem, ez mondjuk novella, és a nagy kedvencemet utoljára hagytam: Emily Brontë: Üvöltő szelek.


Remélem, h megtetszik valamelyik, jó olvasást:)

2010. nov. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az Üvöltő szelekről hallottam már sok szépet és jót, nagyon köszönöm szépen neked! Ha más tud még valami szépet ajánlani, szívesen várom! :)
2010. nov. 22. 20:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Charlotte Brontë: Villette

Louisa May Alcott: Egy régimódi lány

2010. nov. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Ezek nem romantikusak, ne haragudj, de kár lenne kihagyni annyira jók: Emile Zola:A Patkányfogó, Tisztes Úriház.

Guy de Mauppassant:Egy asszony élete.

Ken Follett:A Katedrális.

2010. nov. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az egy asszony életét már olvastam, nem igazán nyerte el a tetszésemet, a többit köszönöm szépen :)
2010. nov. 23. 19:49
 6/10 uborkaszeletelő válasza:

A Száz év magányt nem ajánlom, én 14 évesen olvastam mondjuk, kicsit fiatal voltam hozzá akkor, de biztos vagyok benne, hogy most se tetszene :)

Szerintem inkább Ken Follettet (A harmadik iker pl romantikus), vagy Orwellt (mondjuk az nem romantikus, de elgondolkodtató, pl állatfarm, 1984), vagy Stephen King (elvileg horror, de nem olyan durva szerintem), vagy Daniel Keyestől a Virágot Algernonnak :))

2010. nov. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A virágot Algernonnak című könyvet én végig sírtam:(
2010. nov. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. nov. 24. 17:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Jane Eyre, Büszkeség és balítélet, Emma, Értelem és érzelem, És Bármelyik Lucy Maud Montgomery könyv. Azok nem kifejezetten romantikusak (kivéve a kék kastélyt), de szerethetők és nagyon jó olvasni őket.:) Mindet.:D
2010. nov. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jane Austen összes könyvét ajánlom, megunhatatlanok.


Romantikusnak számít Flauberttől a Bovaryné. Én most olvastam.

Kb. 300 oldal, végig fogod szenvedni (az biztos), de igazán elgondolkodtató könyv. Tényleg ajánlom, nekem még mindig rajta kattog az agyam :)

2010. nov. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!