Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik könyvet olvassam el?...

Melyik könyvet olvassam el? Segítség!

Figyelt kérdés

Bonte:Üvöltő szelek, Jane Eyre

Hugo:Nyomorultak

Dickens:Twist Olivér,David Copperfield,Szép remények,Karácsonyi ének

Jane Austin: Büszkeség és balítélet,Értelem és érzelem


Melyikből írjak fogalmazási házi dolgozatot?


2010. dec. 5. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ hány éves vagy.

Az Üvöltő szelek jó könyv, de sokak szerint nehéz azt követni, hogy épp kiről van szó a könyvben.

A Jane Eyre-t nemrég kezdtem el másodszor, de a végéig megint nem jutottam el, ennek ellenére annyira nemvolt rossz könyv.

A Nyomorultak szerintem, ezek közül a legnehezebb. Sok történelmi utalás, és ha képes van végigszenvedni, ötven oldalas tájleírásokat... :S Nekem nem ment. :/

Dickens-től csak a Copperfield Dávidot kezdtem el jó régen, ami még tetszett is, de a végére jutnom sajnos nem sikerült.

Austen könyveit imádom. *-* Ezek közül mindenképp a Büszkeség és balítéletet ajánlom. A kedvenc könyvem. :)

2010. dec. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Viszont a nyomorultakat egyszer érdemes végigolvasni, én nagyon szeretem, viszont nehét olvasni és piszok hosszú. Én is a Büszkeség és balítéletet javaslom, de nagyon jó a Twist Olivér és a Jane Eyre is.
2010. dec. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindet olvastam már, nekem legjobban az Értelem és Érzelem tetszett illetve a Jane Eyre:) Az Üvöltő Szeleket tényleg nehéz követni, a Nyomorultakba bele lehet halni érzelmileg, a Twist Olivér dettó...a többi nekem nem jött be annyira:(
2010. dec. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bronté és Jane Austen tipikusan a romantikus irodalom gyöngyszemei. Nem gagyi ponyvák - még ha a maguk idejében annak is számítottak -, hanem tényleg szép és értelmes könyvek. Ha lány vagy, mindenképp őket ajánlanám, bár szerintem mindet elolvashatod, mert nagyon szórakoztatóak :)


A Nyomorultak sokkal nehezebb olvasmány. Sok benne a leírás, épp ezért unalmasnak tűnhet. Bár, nekem tetszett, de tény, hogy azért Austenre kaphatóbb vagyok.


Dickensnél már bonyolultabba helyzet. Az első kettő amolyan fiúregény - ami persze attól még élvezhető lányoknak is -, az utolsó kettő már könnyedebb, nőiesebb témájú.

2010. dec. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha teheted, mindegyiket olvasd el, mindegyik nagyon értékes könyv.
2010. dec. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 slora ***** válasza:
Jane Eyre nekem tetszett.Írj ebből
2010. dec. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!