Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » William P. Young: Viskó című...

William P. Young: Viskó című könyvét, aki olvasta, mi a véleménye?

Figyelt kérdés
Mert nagyon reklámozzák az egyik könyvesoldalon és kiváncsi lettem :)
2010. dec. 14. 18:22
 1/6 anonim válasza:
88%

Nagyban attól függ, hogy aki olvassa, milyen szinten áll a hit kérdésével (Isten, Jézus, megbékélés, kegyelem stb.) Olvasmányos módon tár a szerző az olvasó elé egy olyan történetet, amely sok tanulságot hordoz (és nagyon is a ma emberének szól).

Aki "benne van" a hit kérdéseiben, annak talán kissé bárgyú lehet a történet, viszont aki a (hit iránt) érdeklődők körébe tartozik, annak érdekes.

Stílusában nekem nagyon amerikai, emiatt nem nagyon tetszett (de nem akarom, hogy emiatt menjen el a kedved tőle). De egyébként érdekes, és érdemes egyszer elolvasni:)

2010. dec. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kösz meggondolom még...mások véleményét is meghalgatnám :)
2010. dec. 14. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a rajongók táborába tartozom:)

Nekem nagyon tetszett. Egyrészt nagyon igényesen van megírva, ami meglepett.

Szerintem az, hogy kinek tettszik, kinek nem, az nem feltétlenül attól függ, milyen hited van. Sokkal inkább attól, hogy alapból mennyire vagy érett személyiség, menyire vagy filozofikus, és hiszel-e valamilyen egy, az ember fölött álló hatalomban. Nevezd aminek akarod:)

De ha 100%-ig ateista vagy, vagy teljes mértékben elhiszed bármely egyház dogmáit, és még soha nem kérdőjelezted azokat meg, akkor nem neked való könyv:)

A történetben valóban a Szentháromság kapcsolatát ábrázolja az író, de ne hidd azt, hogy tele van ilyen hittérítő monológokkal, és oldalas bibliai idézetek vannak benn:) Épp ellenkezőleg. Olyan oldaláról mutatja be ez a könyv Istent, hogy nem érzed magad kellemetlenül olvasás közben, akármilyen ember is vagy.

Nekem a 18 évem alatt rengeteg kérdés gyűlt össze az "istenes" dolgokkal kapcsolatban, soha nem tudtam teljes mértékben elfogadni egy egyház dogmáit sem, mert nem tudtak mindenre válasz adni.

Ez a könyv viszont valami hihetetlen!:) A kérdéseim 99%-ára sikerült választ adnia. Miközben olvastam, és előjött bennem egy régi kérdést, a következő oldalon már meg is találtam a nagyon is elfogadható, logikus választ.

Sokkal, de sokkal mélyebb lett a hitem a könyv elolvasása után. De nem a bigott hitre gondolok:)

2010. dec. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
16%

*****


Itt a könyv.:)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszolóval teljes mértékben egyet értek. Ennél jobban én sem tudtam volna megfogalmazni.
2010. dec. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm második..am sztem én is úgy vagyok ezzel a hit kérdéssel mint te:) Van amikor elbizonytalanodom benne, hogy igaz-e vagy sem
2010. dec. 15. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!