Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Üvöltő szelek, v a Jane Eyre...

Üvöltő szelek, v a Jane Eyre jobb könyv?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mindkettőt olvastam, nekem a Jane Eyre a kedvencem, a másik kicsit nehezebb olvasmány, de az is jó!!!
2010. dec. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más a kettő...szerintem:)

Az Üvöltő szelek a tébolyult szerelemről szól, míg a Jane Eyre ...hát azt nemtudom megfogalmazni:)


De mindkettő nagyon jó! Én viszont a Jane Eyre-rel kezdeném!

2010. dec. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jane Eyre
2010. dec. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat nekem mindketto annyira tetszett, hogy azt elmondani nem tudom. De valahogy a Jane Eyre-ben ereztem eloszor azt, hogy ennel jobb konyv NINCS.
2010. dec. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Jane Eyre:)

Kb. beleszeretek Rochesterbe, miközben olvasomxD

2010. dec. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Lehet h esélytelen, de sztem Üvöltő Szelek jobb, 10-11 évesen olvastam, de naon megfogott. Mondjuk az egész a visszaemlékezésektől érdekes (mondjuk ki, arról szól) és szépek benne a költői megfogalmazások: "Nem élhetek életem nélkül. Nem élhetek lelkemtől megfosztva..." és onnan ered a "ha mindenki meghalna, csak ő maradna, nem lenne rossz, de ő meghalna, és mindenki más életben maradna, hiányérzetem lenne" na jó, nem tudom, hogy van pontosan, de azért szép. És híres.

A vége is szép, "miért is hiszik az emberek, hogy nyugtalan az álmuk azoknak, akik odalenn alusznak ebben a békés földben"

Én ezt ajánlom. - de lécci mondjátok meg, hogy van ez az idézet, pls!

2010. dec. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Jane Eyre örök kedvenc. :)

Szerintem a filmet is érdemes megnézni persze a régebbi verziót.

2010. dec. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 cathilina ***** válasza:
100%
úgy tűnik, kisebbségben vagyok a véleményemmel, de szerintem az üvöltő szelek jobb. viszont az idézettel nem tudok segíteni, angolul olvastam
2010. dec. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a Jane Eyre. Az Üvöltő szelek nem tetszett annyira, kicsit depressziós lettem tőle.
2010. dec. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudnám megmondani pontosan hogy melyik tetszett jobban nagyon szeretem mindkettőt.. Ám, mégis az Üvöltő szelek egy kicsivel jobban tetszett. :) 17/L
2010. dec. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!