Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet szeretnék írni. Ha...

Könyvet szeretnék írni. Ha esetleg van velem egy cipőben járó, vagy járt személy, az segítene nekem?

Figyelt kérdés
... úgy értem olyasvalaki aki rendelkezik tapasztalattal. Tud tanácsot adni, hogy mire figyeljek. Régen írtam egy fél kész könyvet, de annyira elszoktam tőle. Ráadásul ezt most jól szeretném csinálni, jobban, mint előzőleg. Ha valaki szánna rám egy kis időt, annak nagyon örülnék!:)
2010. dec. 27. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Három novellám jelent meg, egész életemben írtam, írok, és írni is akarok. Újságírók tanítottak írni, és nem mondom, hogy sokat olvasok, de azért írj, ha bármiben segíthetek :)

Remélem meggyőző voltam XD

2010. dec. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legfontosabb az, hogy állj neki, és próbálj belőle minél jobbat kihozni. Lehet, eleinte furcsa lesz visszaszokni az íráshoz, de ha nem adod fel, akkor a fogalmazókészséged fejlődni fog. Persze az íráshoz elengedhetetlen az is, hogy olvass mellette, lehetőleg minél többet, mert hamar rá lehet érzeni az ízére, hogy mit milyen mértékben kell használni. Például egy könyv nem állhat csak párbeszédekből, ugyanakkor ez is fontos kelléke. Valamint súlyos hiba, hogy valaki nagyon sietteti az eseményeket, nem bontakoztatja ki, aztán nagyjából a könyv harmadánál minden puskaporát ellőtte, nincs több ötlete. Jómagam nem szoktam vázlatot írni, de csak ajánlani tudom, hiszen ehhez ha tartja magát az ember, akkor nem lesz elsiettetve a cselekmény.

Én egyébként már elég régóta írok, kis túlzással mihelyst megtanultam írni már tollat is ragadtam, de olyan ötödik-hatodik osztálytól már rendszeresen.:)

2010. dec. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mondhatni sokat olvasok, és van pár könyv ami rossz hatással volt az "írói készségemre". Pl: naplószerű könyv, nincs benne leírás, meg a twilight. A mostani könyvemet nem énregényként írom, és szokatlan ez így, mert ugye a Meyer énregényt írt. Nah, mindenesetre írogatok, és ha meglesz egy bizonyos terjedelem akk majd kérdezek! Még1x nagyon köszi!:)))))))
2010. dec. 28. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!