Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mivé lett a horror? Hova...

Mivé lett a horror? Hova tűntek az igazán jó horror sztorik?

Figyelt kérdés
Kerestem egy könyvet, és az egyik könyvesbolt honlapján elkezdtem böngészni a horror kategóriát. Körülbelül tíz percig bírtam... Hova tűntek a TÉNYLEG ijesztő, normális, nem sablonos cselekménnyel rendelkező könyvek? Hihetetlen, hogy az összes könyvben egy "állatira vonzó, de rideg pasi" a főszereplő és a legijesztőbb esemény a könyvben, hogy csak nehezen tud összejönni a csajjal... Hova tűntek a TEHETSÉGES írók? Van egyáltalán még jó horror író?
2010. dec. 29. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos fehígult a téma, a Darren Shan könyvekre is ráírják, hogy: "ez a legfélelmetesebb horror" közben nem. Amúgy nálam ami kivágta a biztosítékot az a Twillight volt egy könyvesboltban a Horror polcon.
2010. dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Stephen King még "alkotgat" , de már ő sem a régi :/
2010. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja hát a Darren Shan valami nagy horror, de szerintem azok jól sikerült könyvek :). Nha igen...Twilighttól meg ezektől a mai vámpíros baromságoktól ki vagyok...
2010. dec. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Darren Shan se* valami... bocsi kihagytam :)
2010. dec. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ez nem csak a horrorra igaz.

Tegnapelőtt voltam könyvesboltban, és nagyon kevés olvasható, neadjisten jó könyvet láttam.

Azt hiszem, a horrornál mélyebben csak a fantasy van.

2010. dec. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Keress H.P. Lovecraft-ot. Már meghalt, de nem olyan régen jelent meg egy regény gyűjteménye, amiben összegyűjtötték a legjobb műveit.
2011. jan. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Sajnos ilyen könyvekre van igény. Horrort nem nagyon szoktam olvasni (egy-két Stephen Kinget csak), de tudom miről beszélsz.

Én egy viszonylag kis városban lakom, és utálom, hogy egyik belvárosi könyvesboltban sem lehet igényes szépirodalmi műveket venni, egyszerűen semmi sincs meg nekik. Bezzeg vámpíros-szépfiús-szerelmesből...

2011. jan. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha vannak is ijesztő művek, már az ingerküszöbünk olyan magas, hogy nem hatnának ránk, azt hiszem.

A tinilányok viszont remekül borzonganak vámpíros szépfiús könyvek mögött, nem feltétlenül a félelem miatt.


Le Fanu is valami horrorfélét írt. Carmilla vámpírtörténete, lassan csordogáló, oldschool nosferatusztori. Olvastam Jekyll és Hide-ot, Frankensteint, Lovecraft a polcon, Poe is bájos. A Dracula könyvek is aranyosak.

2011. jan. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!