Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanáltok történelmi...

Ajánlanáltok történelmi témájú könyveket?

Figyelt kérdés

LEginkább a középkor és a keresztes hadjáratok kora érdekel, de mást is szívesen fogadok, csak történelmi legyen.

Köszi!


2011. febr. 25. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Solymár József:Egy név a bitófán

nem középkori de nekem tetszett:D 1848-'49-es forradalom alatt/után a Franciaországba menekült magyar(ok)ról szól:D

2011. febr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ricarda Huch: A harminc éves háború


Nem középkor, de ez az egyik leghitelesebb regény erről a témáról. Viszont nem egy könnyű olvasmány, mert rengeteg név és összefüggés van benne és sok benne a leíró jellegű rész, de ha érdeklődsz a töri után, akkor biztos érdekesnek találod majd.


Bernard Cornwell: Angolszász Históriák


Ez egy könyvsorozat, ami a 9. században játszódik. Én csak Az utolsó királyságot olvastam belőle. Ez már egy könnyebb emésztésű darab jó történetvezetéssel.

2011. febr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utána fogok nézni ezeknek.

Lehet még írni :)

2011. febr. 25. 19:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
agave kiadó oldalán találhatsz jó párat. Főleg a római korban játszódó regényeket. Nézd meg Saylor könyveit, szerintem jók.
2011. febr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Maurice Druon - Az elátkozott királyok

ez egy sorozat, 7 részes és mind nagyon jó.... 15. szd-i Franciaországról szól, sokszor van benne szó a keresztes hadjáratokról is... nekem nagyon tetszett, csak ajánlani tudom:P

2011. febr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Brigitte Hamann: Erzsébet királyné
2011. márc. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Uberto Eco: A rózsa neve. Korhű krimi
2011. márc. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!