Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne könyveket hazavinni?

Figyelt kérdés

Angliában élek,és arra gondoltam,hogy amikor hazamegyek nyaralni vinnék haza egy csomó könyvet ami angolul van is igény van rá..

PL: Harry Potter önyvek

Dan Brown könyvek

Stepheng King könyvek..

Történelmi könyvek..Minden olyan angol könyvek amikre igény lenne.

Persze ezeket a könyveket eladnám otthon vagy bevinném egy antikváriumba..

Szerintetek lenne igény angol könyvekre,érdemes lenne hazavinnem egy csomó angol könyvet??Ha igen hol tudnám eladni őket?


2011. ápr. 11. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezeket amiket felsoroltál (meg sok mást) az Alexandrában (Néhányat a Libriben is, bár oda nem nagyon járok) is meg lehet venni angolul, szóval szerintem felesleges. Akkor már olyan ritkaságokat hozz, amiket itt nem lehet kapni. Bár azokat meg akinek kell, megrendeli, az se sokkal drágább, pláne hogy vannak könyvesboltok akiken keresztül lehet úgy rendelni, hogy nem kérik a postaköltséget, csak a könyv árát.
2011. ápr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nos ,én ezeket a könyveket talán 100-200 forintért adtam volna el..

De ha nincs igény rá,akkor nem cipelem..

köszi a válaszokat..

2011. ápr. 11. 12:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100-200ért biztos megéri, na de akkor neked mi a haszon belőle? :) Vagy te ingyen kapod (vagy a tieid és meguntad őket)? Mert úgy más, annyiért biztos inkább tőled vennék (ha jó állapotban vannak, főleg). Mondjuk én speciel jobban szeretem rendesen könyvesboltba megvenni, de biztos van aki nem engedheti meg magának ezt, vagy valami...
2011. ápr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha hozol egy ilyet: Patrick McCabe - The Butcher Boy, akkor adok érte egy ezrest.
2011. ápr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Olyan helyen dolgozom ahová adományokat lehet beadni,amit később eladnak,és a pénz jótékony célokra használják fel.

Könyveket töménytelen mennyiségben hoznak be,és van amikor ugyanabból a könyvből van vagy 8-10 példány.Ilyenkor megkérdezik,hogy melyikünknek kell könyv,és ingyen hazavihetjük..Én amúgy is szeretem gyűjteni a könyveket,de már nekem is sok angol könyvem van..

Ezért is gondoltam,hogy hátha másoknak is kéne angol kiadásban de nincs 5-6 ezer forintjuk egy könyvre,így én odaadnám jelképes összegekért..(a pénzt persze beváltanám fontra,és beadnám az alapítványba..)Így legalább több embernek segíthetnék én is...

De amint olvasom teljesen felesleges haza cipelnem,mert nincs manapság igény könyvekre..Köszönöm a válaszokat..

2011. ápr. 11. 16:11
 6/8 anonim ***** válasza:

"De amint olvasom teljesen felesleges haza cipelnem,mert nincs manapság igény könyvekre..Köszönöm a válaszokat."

Fuss neki újra az olvasásnak, volt kérés...

2011. ápr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen,olvastam,hogy kértél egy könyvet..De ez nem így megy,hogy kiválasztok párkönyvet és van..VAn egy csomó angol könyv többnyire Stephen King,Harry Potter, Twilight,Da Vinci kód,és hasonló siker könyvek..Jó pár történelmi könyvek,és pár kaland,fantasy regények..

Ha esetleg meglenne az a könyv amire te pályázol,akkor szólok neked..Jelen pillanatban nem találtam ilyet itthon..

De ahogy jeleztétek angol könyvekben nem kéne utazni,vagyis nem érdemes hazavinnem a sok angol könyveket..

2011. ápr. 12. 00:14
 8/8 anonim ***** válasza:

vannak aukciós oldalak, ahol lehet, hogy többet is kapnál a könyveidért. Persze ehhez regisztrálni kell és jutalékot is vonnak le, ha eladtad a könyvet, s na persze még meg kell bíznod egy személyt, hogy foglalkozzon a rendeléseiddel, adja postára stb.


vatera, teszvesz, dobraverve, zsibvásár


Vannak emberek (köztük én is), akik szeretik a könyveket, de sokszor ezeken az oldalakon sokkal olcsóbban lehet megkapni a szinte új könyveket, mint a boltban. Lehet, hogy valaki csak egyszer olvasta és nem tetszett neki, vagy csak azért vette meg, mert érdekelte, de nem kívánja megtartani a könyvet.


Ha 100-200 Ft-ért adod el, akkor legalább 2-3 könyvet el kell adnod, hogy 1 fontra beválthasd. Így nem biztos, hogy megéri ilyen olcsón adni.


Esetleg Angliában is kereshetsz hasonló aukciós oldalt.

2011. ápr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!