Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan írjam le részletesen a...

Hogyan írjam le részletesen a legapróbb dolgokat is akár?

Figyelt kérdés
Egy könyvet írok és gondom van azzal hogy egy hosszabb akció is max. 1 A4 oldal. Nem nagyon sikerül részletesen leírnom hogy milyen az erdő esetleg. Adnátok tippet hogy hogyan csináljak egy rövid mondatból egy hosszú, vagy esetleg több mondatos dolgot kihozni?
2011. ápr. 11. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, ez sokszor gondot okoz nekem is. :) Szerintem csináld azt, hogy mikor írod az akciót, pl. azt hogy egy főszereplő menekül, akkor nagyon ügyelj mindenre. Nem muszáj, hogy az egészet az erdő leírása töltse ki, nem kell megszámolni a fákon a leveleket, csak azt írd le, amit a leginkább fel tud fogni a környezetéből. pl. Futottam a fekete fák alatt, az árnyak elsuhantak mellettem. A göcsörtös ágak hajamba, ruhámba kaptak, próbálták lerángatni sálamat, sapkámat. Az ösvény egyre szűkült előttem, már azt sem tudom honnan indultam hová. (tudom béna a példa, de nem is ez a lényeg)- na szerintem mondjuk ennyi szólhat a környezetről. A túl sok leírás unalmas, elolvasni is fárasztó.

Ezek után fektess hangsúlyt a hangokra, szagokra is. Ez segít, hogy jobban elképzeltesd az olvasóval a helyzetet, hogy a szereplő bőrében érezze magát.

Akkor jöhetnek az érzelmek. Írd le, hogy az akció közben milyen érzések, gondolatfoszlányok suhannak át rajta. Mi játszódik le benne. Így képet kaphatunk a lelkiállapotáról is. pl.- Ahogy megpördültem, elöntött a színtiszta, vad, nyers rettegés. Szívem torkomban dobogott, úgy éreztem a félelem megbénítja az agyamat és a lelkemet egyaránt. Eszembe ötlött milyen lehet egy őznek a vadász puskája előtt. Pont ilyen.- na, szóval játssz a mondatokkal, kifejezéssekkel, hasonlatokkal, metaforákkal. Ne félj ezektől, ezek csak felpezsdítik, élvezhetőbbé teszik a művet.

És most megint jöhet egy sor leírás. Mi történik, ki hogy mozdul, egyszóval az akció. Aztán a leírása az adott szituációnak, érzelmeknek, jöhetnek a szagok-hangok, emlékek, gondolatok.


De ez csak tanács, szerintem nem ijedj meg a rövid akcióktól. A te könyved, a te történeted. Ha te írod, ez is beleférhet. :)

2011. ápr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kevés a cselekmény, nem?
2011. ápr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!