Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen eredeti, cenzúrázatlan...

Milyen eredeti, cenzúrázatlan Grimm meséket tudtok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sokan mondták, hogy az eredeti Grimm mesék nagyon durvák voltak, és mielőtt a gyerekeknek kiadták volna a meséiket, cenzúrázni kellett. Ezek után kíváncsi vagyok, hogy mi lehetett az a nagyon durva, amit nem engedtek kiadni. Tudtok ilyen cenzúra előtti részeket? (Ha egyáltalán tényleg volt). Vagy hol lehet kapni cenzúrázatlan Grimm meséket? Köszönöm. :)

2011. ápr. 21. 14:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Én is hallottam ezekről a mesékről de sehol sem találtam meg az eredetiket :(

Az eredeti Hamupipőkéről azt hallottam, hogy az egyik mostoha nővérnek levágták a lábujját a másiknak meg a sarkát. De nem biztos, hogy tényleg így volt az eredetiben, mert nekem az egyik régi mesekönyvemben is így van.

2011. ápr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%
Nem vagyok benne biztos, hogy cenzúrázatlan, de pl. az egyik mesében a mostoha rácsapja a kislány fejére az almásládát, így lefejezi a lányt. De ha durva jelenetekre vágysz, javaslom a "Grimm" című filmet - az valószínűleg ilyen cenzúrázatlen mesékből keletkezett. De szerintem az eredeti történetek sem lehettek nagyon durvák, csak ha már mesekönyv, akkor kicsi gyerekeknek is lehessen esti mese...
2011. ápr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Gloria92 ***** válasza:
74%
Az eredeti Grimm mesék nem gyerekeknek szóltak :D A Kishableány öngyilkos lett, Piroskát felfalta a farkas, Hófehérkét meg akarták erőszakolni a törpék stb. ha érdekel nézz utána.
2012. ápr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Gloria92 ***** válasza:
81%

Ez ízelítő [link]

Az eredei történeteket még énsem találtam meg :(

2012. ápr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%
Hát ez elég érdekes :)
2012. ápr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%
Gloria92, a Kishableány az Andersen, nem Grimm mese :D
2012. ápr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 lálá2000 ***** válasza:
100%

[link]

Egyenlőre csak ezt találtam ha majd találok még akkor majd megírom! :-)

2012. ápr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
100%

ha tudsz angolul:

[link]

2012. jún. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Lora00 válasza:
100%

pont ma mesélt erről a barátnőm! :D

ő azt mondtam hogy Csipkerózsika eredetileg ÁTSZÚRJA a kezét!szóval nem mindegy, hogy két CSEPP vér, vagy 2 LIER vér.

most olvastam, hogy a Jancsi és Juliskában nem a boszi házába tévednek, hanem az ördögébe, és az ördög valami padon akarja kicsontozni a kölyköket. de aztán a gyerekek vágják el az ördög torkát.meg,hogy a törpék nem segíteni akartak Hófehérkének, hanem megerőszakolni.

engem is nagyon érdekelne az eredeti Grimm mesék, de hiába keresem, nem találom sehol :(

2012. okt. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
mult-kor.hu/20100813_borzalmak_es_tundermesek?print=1
2012. okt. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!