Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A szórakoztató irodalom...

A szórakoztató irodalom területén mely könyveket "illik" elolvasni?

Figyelt kérdés
Olyan könyvekre gondolok, melyek hozzátartoznak az általános műveltséghez, a mindennapi társalgás során szóba kerülhetnek vagy gyakran utalnak, hivatkoznak rájuk.
2011. máj. 7. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Harry Potter

A Gyűrűk ura

2011. máj. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Na de azért legyünk tisztességesek, és a GyU legyen elöl! :)

Ajánlott még Stephen King munkásságából valami (elég sokat írt); H.P. Lovecraft, mert őt nem lehet kihagyni (ilyen névvel horroristennek lenni... én sajnálom), hozzá kapcsolódik Bierce és Poe, noha utóbbi bőven nem "szórakoztató irodalom".

Sci-fi terén a "nagyok", H. G. Wells, Asimov, Lem, Herbert, Clarke, Douglas Adams még kihagyhatatlan.

Fantasyból még Pretchett szóba kerülhet, Neil Gaiman. (Elnézést, a polcról puskázok.) Hazai viszonylatban Nemes István, Gáspár András, Fonyódi Tibor, Szélesi Sándor esetleg. Továbbá nem fantasy, de Ende mindenképpen (jó, ő német).

Krimi terén természetesen a kihagyhatatlan Arthur Conan Doyle, Agatha Christie, meg a híres amerikai krimiszerzők (ebben már én sem vagyok penge, azt olvasom, ami szembe jön).

Mi lehet még... Verne, Jókai (izé... ő is, na), Rejtő.

Orvosi krimiben Cook.

Vámpírőrület terén Anna Rice az alap, utána nem árt, ha tisztában vagy a Darren Shan és a Stephanie Meyer nevekkel.


A lista korántsem teljes. Ha valaki fontosat kihagytam, sorry az olvasók nevében is!

2011. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen igazad van :D a Gyűrűk ura az első helyen :D
2011. máj. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én még a science fiction irodalom nagyjaihoz odatenném Bradburyt, a Sztrugackij testvéreket és Zsoldost.
2011. máj. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!