Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Gyűjtőmunkához kellene. : Mi...

Hot_kiss kérdése:

Gyűjtőmunkához kellene. : Mi az a 4 szempont, ami alapján kiválasztassz egy könyvet, hogy elolvasd?

Figyelt kérdés
Lehetőleg, ha nem túl nagy kérés, akkor még egy nemet (F/N) írjatok mögé és nagyonszépen köszönöm előreis.
2011. máj. 23. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

(Kiválasztassz helyett simán kiválasztasz. :) )

1. Ismerem-e az írót és a munkásságát?

2. Tartalom

3. Vélemények a neten

4. Borító stílusa (nekem bizony fontos a külcsín)

20N

2011. máj. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Énis ugyan ezek,mint a legelsőbe .

18N

2011. máj. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javítást és hogy válaszoltatok.
2011. máj. 23. 16:55
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Mennyire ismert könyv? (vagyis, hogy ajánlották nekem, vagy cska betévedtem a boltba)

2. A borító fontos nekem is.

3. Hogy melyik részlegen van (be se tévednék a szépirodalomhoz, vagy kezembe sem vennék valami középkorban játszódó könyvet, mert az nem az én stílusom.)

4. A címe. :D Ha az író ki tudott találni egy jó címet, ami megfog, akkor a tartalma is nagy eséllyel tetszik. Ha amikor ránézel a címre és kedved támad elolvasni, a cím kellően titokzatos akkor már nyert ügye van a könyvnek :D

2011. máj. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és 14/L
2011. máj. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Milyen típusú. Sci-fit pl. biztosan nem olvasnék, de kalandregényt annál szívesebben!

2. Mennyire van "sztárolva". Ha nagyon, akkor annyira nm is érdekel, jobb szeretem a kis "zugírók" könyveim. Ez alól kivétel a Harry Potter:)

3. Mennyire érdekes a könyv hátoldalán található rövid történet, esetleg ajánlás. Döntő szempont.

4. Borító. A túl feltűnő borítókat utálom, a visszafogott, mégis érdekes az "esetem" (mint pl a Bűbájos Mary borítója - az a lány döbbenetes*.*)

18L

2011. máj. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Könyv borítója. Persze nem ez a legfontosabb, csak az alapján döntöm el, hogy leveszem-e a polcról megnézni.

2. Idő, tér. A borítóból már gyakran meg tudom tippelni, mikor játszódhat a történet, mert nem bírom elviselni a kb. 20 évnél régebben történő eseményeket. Egyszerűen csak nem tudom magam beleképzelni az akkori világba, és így nem köt le az olvasás sem. Valamint szeretem a hétköznapi helyszíneket.

3. Szereplők. Előnyben részesítem a korombeli, női főszereplőket, mivel szintén így tudom magam a helyükbe képzelni. Mondjuk, ha a főszereplő férfi és közel annyi idős, mint én, az sem gond. A kor jobban befolyásol a nemnél.

4. Tartalom. Hogyha mind a borító, a tér, az idő és a főszereplők átmentek a rostán, (csak) akkor olvasom el a tartalmát (különben rakom vissza a polcra). A téma is fontos, ne legyen háborús, vagy olyasmi amit nem tudok elképzelni, beleélni magam.


Lehet, hogy furcsa, de hobbiból olvasok, nem tudásvágyból, így a szórakoztató irodalom köt le. :)


19L

2011. máj. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. téma/tartalom

2. ha beleolvasok, magával ragad-e

3. kritikák, vélemények

4. ára/könyvtárban/neten elérhető-e


nem feltétlenül ebben a sorrendben

N

2015. máj. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!