Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdjek bele a könyvírá...

Hogyan kezdjek bele a könyvírásba?

Figyelt kérdés
Szeretnék megpróbálni könyvet írni, de nem tudom, hogyan kezdjek bele. Adnátok tanácsokat? Előre is köszi :)))
2011. máj. 25. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Mielőtt belefognál az írásba, írj egy vázlatot a szereplőkről (pl. neve,kora, tulajdonságai, kinézete...) és a tartalomról, mert ez segít majd az írásban. Alaposan gondold át magadban, hogy pontosan miről szóljon, hogy kezdődjön, aztán írj! Én a microsoft word-öt ajánlom.
2011. máj. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megvan a konkrét sztori, vagy "csak" a kedv?


Ha megvan, azt ajánlom, minden ötletedet írd egy vázlatfüzet végébe, az elején pedig megpróbálhatod a cselekményt kiagyalni, de egyenlőre csak nagy vonalakban. Döntsd el, milyen karakterekre van szükséged, milyen szerepet játszanának, ügyelj a jellemek (nagyon egyszerűen pl. jó és rossz) egyensúlyára. Az az ideális, ha nem a történet alkotja a karaktereket, hanem a karakter a történeteket. Alkosd meg őket, ne félj leírni róluk minden apró, ostobaságnak tűnő dolgot (például, hogy a tejet csak vaníliacukorral hajlandó meginni, vagy hogy álmában rappelni szokott). Ne feledd, a történet előtt is volt életük, ami eljuttatta őket a cselekményedig.


Mikor nagyjából ismered a szereplőidet, kezdd el részletesebben kidolgozni a cselekményt. Ne feledd az ok-okozatot. Minden tett valaminek a következménye, de valaminek az okozója is egyben. Ha ezt észben tartod, nem fognak jelenetek csak úgy "lógni" a történetben. Jó, ha megfigyeled a karakter jellemét, képzeld magad a helyébe, értsd meg, mit miért tesz, és úgy találd ki, mi az adott helyzetre a reakciója. Ha mélyebben meg akarom ismerni az egyik szereplőmet, amellett, hogy egy bőséges életrajzot írok neki, beleképzelem magam a helyébe, és elkezdek teszteket megoldani =D Ez lehet akármilyen: szerelmi, egy egész kérdőív, Facebook-os kérdések, horoszkópok. Tényleg jó szórakozás =D Aztán vázolom magam előtt a helyzetet, és megkérdezem: X vajon mit tenne? És ha eléggé ismerem, tudok válaszolni.


Ami még nagyon fontos: a háttérsztori, avagy a cselekmény előtti történet. Főleg, ha nem egyszerű, átlagos emberekről írsz (pl. iskolás történetek), hanem fantasy vagy kaland. Kreáld meg a saját világodat! Képzelj el csodásabbnál csodásabb tájakat, teremts lényeket, irányíts egy egész társadalmat! Ha a történet a mi világunkban játszódik, akkor is érdemes egy biztos alapot írni a történetednek. Honnan kezdődött az egész? A háttér írásánál nagyon figyelned kell a logikára, mert itt lehet a legnagyobb bakikat elkövetni, főleg, ha a történet írása közben akadnak ötleteid, ami persze mindig megesik. Szóval légy résen. Ha kell, olvass utána, menj el könyvtárba, ott hihetetlenül megszállja az embert az ihlet.


Nekem ezek a kezdetek. Ha megvan a háttér, a cselekmény és a szereplők, akkor belekezdek. Fontos, hogy ne kapkodjak el semmit, hisz időm, mint tenger, és senki nem sürget. Én az írásnak ezen részét szeretem a legjobban. A kidolgozást =) Ezért van, hogy több időbe telik maga a kidolgozás, mint a megírás. De szerintem ez teljesen rendben van.


[link]


Itt rengeteg tippet találsz, olvasgass kedvedre!


Sok sikert, remélem, tudtam segíteni =D

2011. máj. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A szereplőket már nagyjából kitaláltam, a történet alap is megvan :) Köszönöm szépen a tippeket. Megfogadom őket :)))
2011. máj. 26. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!