Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Goriat apó című regény folytat...

Goriat apó című regény folytatásának a címe mi?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy létezik, arról szól, hogy Eugéne de Rastignac nem tudja Delphine-t megszerezni, de később a Delphine lányát veszi el feleségül. Ez van röviden a folytatásban, anno ezt olvastam róla, de a címét nem tudom, nem találom. És nagyon érdekelne.
2011. jún. 12. 23:02
 1/2 szancsopanza ***** válasza:

Én most tanultam magyarból és ha jól emlékszem ez nem egy könyv bár így adták ki hanem ez egy novella vagy kisregény sorozat része!ezt találtam wikipédián:

A Goriot apó (Le Père Goriot) Honoré de Balzac (1799–1850) francia író 1835-ben írt regénye, amely az Emberi Színjáték Jelenetek a magánéletből ciklusában foglal helyet. Párizsban, 1819-ben játszódik, és három karakter összefonódott életét követi: az öreg Goriot-ét; a bujdosó bűnöző, Vautrinét és Eugène de Rastignac joghallgatóét.

Keress rá úgy h "Emberi színjáték jelenetek a magánéletből"

remélem segítettem:)

2011. jún. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a választ, most már legalább tudom, hogy hol keresem, bár a 9 kötet egy picit elijeszt :-D
2011. jún. 23. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!