Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter Bakik elírások...

Harry Potter Bakik elírások amire nem figyelt Rowling?

Figyelt kérdés
Mondjátok hogy megcáfolhassam:) a 10x nem akkor egyszer se olvastam 1-6ig a könyveket a 7-tel még csak a 6nál vok:):)
2011. jún. 25. 01:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

Egy másik kérdésnél olvastam egy választ:


"Biztosan emlékeztek arra, hogy mikor az 5. kötetben Malfoy és a bandája elkezdtek pontokat levonni az egyes házaktól, mennyire meglepődtek Harryék.

Itt egy kis idézet.


Draco Malfoy lépett ki az egyik ajtó mögül, Crakkal és Monstróval a nyomában. Valaminek roppantul örülhetett, mert csak úgy ragyogott sápadt, hegyes arca.

– Sajnos le kell vonnom öt-öt pontot a Griffendéltől és a Hugrabugtól – nyekeregte.

– Csak a tanárok vonhatnak le pontokat, Malfoy – vágta rá Ernie.

– És ha elfelejtetted volna, mi is prefektusok vagyunk – sziszegte Ron.

– Tudjuk, hogy a prefektusok nem vonhatnak le pontokat, Gólkirály – felelte vigyorogva Malfoy. Crak és Monstro bután göcögött. – A Főinspektori Különítmény tagjai viszont...


És akkor itt a hiba.

A 2. kötetben, mikor Harry és Ron kilépnek Myrtle mosdójából, szembetalálkoznak Ron bátyjával, Percy-vel.

Nem akarok megint ilyen sokat idemásolni, de a lényeg, hogy összevitatkoznak, és itt a kritikus mondat.:


- Öt pont a Griffendéltől! - sziszegte Percy, és megfogta prefektusi jelvényét.


Szóval szerintem ez egy elég nagy hiba, a prefektusok egyszer vonhatnak le pontokat, máskor meg nem..."


De itt olvashatsz még pár remek hozzászólást :


http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__477106-ba..


Rowling sem tökéletes, neki is vannak hibái. Miért ez a hozzáállás, hogy "Mondjátok hogy megcáfolhassam"??

2011. jún. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%
Én valami olyasmire emlékszem, de most nem tudom pontosan, hogy arról beszélnek hogy Montgomery a mardekár kvidicscsapatának terelője, vagy valamilyen tagja, de közben kicsit korábban valamiért egyértelműen kiderül hogy ő nem lehet az, mert mások voltak a poszton, vagy valami ilyesmi.. :D majd megnézem valamikor ha lesz rá időm. alá is húztam :D
2011. jún. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
93%

Amit én észrevettem, az nem biztos, hogy bakinak számít, de azért érdekes: A tűz serlegében az ál-rémszem tanítja a diákokat a három bűnös átokra. Megjegyzi, hogy nem lehet tudni ki mond igazat, mikor azzal védekezik, hogy az imperius átok miatt tette amit tett.

Baki: miért nem adnak nekik verita-sérumot???

2011. jún. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%
ja, ezt a veritasérum kihagyása a dolgokból sokszor érthetetlen a könyvben.. úgy hogy, ja kicsit könnyen megoldotta az írónő :)
2011. jún. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Írta valahol az írónő, hogy vannak, akik erős önuralommal tudnak védekezni a vertitaszérummal szemben.


Ezt a pontlevonósat ismerem én is ;)

2011. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

nah megnéztem :) rosszul emlékeztem.


5. könyv

352. oldal:,,a tavalyi terelők, Derrick és Bole elmentek, de úgy tűnik, Montague mardekáros szokás szerint nem jó repülőket, hanem megint két gorillát állított be. Crak és Monstro a nevük, nem sokat tudok róluk"..

Elötte, 349. oldal: ,, "Hé Potty, Warrington megesküdött, hogy szombaton legurkóz a seprűdről!", csak nevetett egy jót. "Warrington olyan vacak terelő, hogy jobban félek, ha két méterrel mellém célozna" "

2011. jún. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

válaszoló:„Amíg a Roxfortban tanulnak, a sikereikkel a házuknak szereznek dicsőségpontokat; ha pedig megszegnek valamely szabályt, a házukat sújtja pontlevonás. Év végén a legtöbb pontot elért ház kapja a házkupát, ami igen nagy megtiszteltetés. Remélem, hogy mindannyian a házuk dicsőségére válnak majd.”


- Minerva McGalagony



A pontok jutalomként, avagy büntetésként kerülnek hozzáadásra, illetve levonásra. A pontok mennyisége az év folyamán változik, és a legtöbbet elért ház kapja év végén a házkupát. A bejárati csarnokban négy nagy homokóra mutatja az állást; a griffendélé tele rubintokkal, a hollóháté zafírokkal és a mardekáré smaragdokkal. Amint egy tanár vagy más felhatalmazott pontokat ad vagy von le, a homokórában lévő kövek mozgásba lendülnek, és az alsó tartáylba potyognak – vagy épp visszaröppennek a felsőbe (BK15, FR28, FR38).



A prefektusok vonhatnak le pontokat, de más prefektusoktól nem (FR28).

JEGYZET: a Főnix Rendje első verziójában ez könnyen összezavarhatta az olvasót. Úgy látszott, mintha a prefektusok nem vonhatnának le pontokat, holott Percy megtette a második kötetben. Rowling a weboldalán tette közzé a problémát megoldó választ, de a nagyobb nyilvánosság elé csak 2004 nyarán, a javított szövegű változatban került. Ezek a verziók láttak napvilágot:



Régi változat:



„- Sajnos le kell vonnom öt-öt pontot a Griffendéltől és a Hugrabugtól – nyekeregte.

- Csak a tanárok vonhatnak le pontokat, Malfoy.


- És ha elfelejtetted volna, mi is prefektusok vagyunk.


- Tudjuk, hogy a prefektusok nem vonhatnak le pontokat, Gólkirály. A Főinspektori Különítmény tagjai viszont…”



Új változat:



„- Sajnos le kell vonnom öt-öt pontot a Griffendéltől és a Hugrabugtól – nyekeregte.


- Nem vonhatsz le pontot a többi prefektustól, Malfoy.


- Tudom, hogy a prefektusok nem vonhatnak le pontokat egymástól. A Főinspektori Különítmény tagjai viszont…”

az a szöveg meg annyi hogy csomóan fikázzák Rowlingot pedig szinte mindent megtervezett előre úgyhogy gondoltam elmondom hogy nemigen van benne hiba vagy ha van azt is nagyon nehéz megtalálni...

de ha akarod írok neked 1et 2őt amit Rowling el is ismert a honlapján hogy igen tévedett.

2011. jún. 25. 16:51
 8/31 anonim ***** válasza:
67%

Neked Rowling vmi isten v mi?

Az, ha van 1-2 hiba 7 kötet több száz oldala alatt, nem von le semmit a mű értékéből és élvezetéből.

2011. jún. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
2 Válsaszoló Rowling válaszát idézem:"Veritaserumot akkor működik a legjobban ha a gyanútlan,varázslók elég sérülékenyek és a nem eléggé képzettek hogy megvédjék magukat, az igazmondástól Emiatt rámutatott arra, hogy még ha Sirius Black kapott volna lehetőséget arra, hogy Veritaserummal halgassák ki a Mágiaügyi Minisztérium azzal indokolta volna hogy immunis rá és Peterre akarja kennei a dolgot.
2011. jún. 25. 17:08
 10/31 A kérdező kommentje:
pardon nem második hanem harmadik válaszoló
2011. jún. 25. 17:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!