Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Akik olvasták az összes HP...

Akik olvasták az összes HP könyvet! Elolvassam szerintetek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy idáig még csak a második könyvet olvastam el Harry Potterből, azt is már jó pár éve.. A filmet viszont mindet láttam, többszöri alkalommal. Most, hogyha elkezdeném olvasni a hetedik részét, nem maradnék le semmi fontosról az előző részekből? Neki vágjak a hetedik résznek egyből? Mert csak azt van kedvem elolvasni, az előző részeket nem.
2011. júl. 20. 16:13
1 2
 1/16 Vree ***** válasza:

Van valami oka, hogy csak a 7-hez van kedved, a többihez nem? Esetleg most láttad a filmet?


A HP könyveket eléggé nehéz úgy olvasni hogy ne lődd le a fő poénokat az előző részekből. Nem élvezhetetlenek, de most miért akarod úgy olvasni hogy folyton azt kell kérdezned magadtól hogy ez a szereplő most kicsoda, vagy ez a dolog miért fontos? Az hogy egy pár szóban összefoglalják nem tudom mennyit segít.

2011. júl. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Vree ***** válasza:
(Mondjuk ha láttad a filmeket akkor már mindegy...Szerintem nyugodtan.)
2011. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, a filmeket láttam. Nem vagyok valami nagy olvasó, nem állnak a könyvek közel a szívemhez annyira. De ez a történet fantasztikus, főleg, ami Pitonnal történt a sztori során, ezért akarom csak az utolsó részt elolvasni!
2011. júl. 20. 16:25
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon fontos lenne, hogy az előzőeket is elolvasd. Persze az sem gáz, ha csak a 7-et olvasod, de nem biztos, hogy érteni fogod, vagy hogy kialakul a "varázs" hogy úgy mondjam.
2011. júl. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
a film egy csomo mindenben ferdit egy csomo mindent kihagynak és csak a lényeget mutatja atöbbit nem sztem olvasd el hidd el en is amikor elkeztem naon soknak tünt de a 4. résznél már sajnáltam ho csak 7 rész van ugy hogy azt mondom hogy elöbb olvasd el a többit sorban
2011. júl. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább el se olvasd. -.-
2011. júl. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan kezd el olvasni a 7.-et ha ahhoz van most kedved.Majd rájössz az első 4 oldal után,hogy valószínűleg sok-mindenről lemaradtál,ha csak a filmeket láttad.


Egyébként én is a 7.-el kezdtem,és utána végigolvastam az összeset.


Nem tudom hány éves vagy,de attól,hogy 2 éve nem érintett meg a 2. kötet,(ami egyébként szinte szóról-szóra megegyezik a filmmel így nincs benne sok plusz ifó a filmhez képest)attól még most előfordulhat,hogy jobban érdekel majd,mivel érettebb lehetsz mint 2 éve....


A HP filmek a 3. résztől kezdenek totálisan elcsúszni az eredetitől,kihagynak szereplőket fontos,vagy vicces jeleneteket,felcserélik az időrendi sorrendeket...stb.

Már eleve úgy kezdődik a 3. rész,hogy Harry a Privet Drive-on varázsol a szobájában (lumos maxima),na ilyenről a könyvekben szó nem lehetne!

Ezzel súlyosan megsértené a Nemzetközi Titokvédelmi Alaptörvény 13. cikkejét,mely a kiskorúak bűbájgyakorlásának ésszerű korlátozásáról szól....:D

2011. júl. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak köszönöm, teljesen igazat mondtál!
2011. júl. 20. 20:58
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem 9 évesen került a kezembe az első könyv (10 éve). Előtte nagyon utáltam olvasni, utána négy éven belül kiolvastam egy fél könyvtárat :)


Velem a Harry Potter szerettette meg az olvasást, de csak úgy van értelme nekiállnod, ha az elsővel kezded. Sosem értettem, miért kezd valaki egy könyvsorozatot a közepéről, vagy végéről, vagy miért csak egy-egy részt vesz meg belőle. A kolbászt sem a közepén kezded enni, nem?


Ha csak a hetediknek vágsz neki, unalmas, összefüggéstelen egyveleget kapsz, csalódni fogsz a könyvben, és csalódni fogsz a filmben is, mert sok mindenben eltér a könyvtől. Erre akkor is készülj fel, ha az elejéről kezded: a filmet külön kell kezelni, nem egy lapon emlegetni a könyvvel, nem abból kiindulni, mert gyakran semmi közük nincs egymáshoz.

2011. júl. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
szerintem min. az 5.-től kezd el olvasni, igaz, h az utolsó 3 könyv a legvaskosabb de hidd el, megéri!!
2011. júl. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!