Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvassa valaki a "Trónok...

Olvassa valaki a "Trónok Harca" című regényt, vagy bármelyik kötetet a "Tűz és Jég Dala"-sorozatból?

Figyelt kérdés

Bevallom, soha nem érdekelt a könyvolvasás. Nővérem polca tele van a Gyűrűk Ura és Harry Potter összes kötetével, de azokban csak az első kötetükig jutottam el aztán abba hagytam. Lehetett ez körülbelül 12 éves koromban.


Most, 7 évvel később, letöltöttem és végignéztem a Trónok Harca című filmsorozat összes részét. Egyszerűen nem bírtam lekattanni róla! Tetszett, hogy végre nem a megszokott fantasy-klisék vannak benne, hogy orkok, tündék, varázslók, hanem konfliktusok, árulások és egyszerű emberek. Sokkal realisztikusabb, leszámítva a "Másokat" meg az utolsó epizódban a sárkányokat.


Az utolsó epizódot egy jó nagy cliffhangerrel fejezték be, következő évadig pedig nem hinném, hogy ki fogom bírni. Van egy érzésem, hogy ezzel a fantasy regénnyel fogom tölteni az időmet.


Nektek mi a véleményetek a Trónok Harcáról és a Tűz és Jég Dala többi kötetéről?


2011. júl. 24. 00:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Hmm, ez engem is érdekelne, a Game of Thrones tényleg nagyon jóó sorozat, de a könyvről nem sokat tudunk...
2011. júl. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én olvasnám, ha ez a hülye sorozat nem kattintott volna rá ilyen sok embert, mert így nem lehet kivenni a könyvtárból (már vagy két éve, mert eleve sem kicsi a rajongótábora). Előjegyeztetni sem lehet, mert akkora a várólista.

Való igaz, Martin nem az unalomig ismert kliséiről nevezetes.

2011. júl. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én is végig néztem a sorozatot, és most elkezdtem olvasni a könyvet is. Nekem nagyon tetszik, letehetetlen. Csak ajánlani tudom. :)
2011. júl. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én olvastam az egész sorozatot. Szerintem nagyon jó, nyugodtan kezdj bele, aztán folytathatnád más könyvekkel is. Olvasni jó!

(Mellesleg nem értem, mi jogon írod, hogy "Tetszett, hogy végre nem a megszokott fantasy-klisék vannak benne..." mikor saját bevallásod szerint alig olvastál még fantasyt Olvass, és csodát fogsz látni:)).

2011. júl. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet nem olvastam fantasy-t, viszont csomó fantasy-témájú RPG-vel (szerepjátékkal) játszottam számítógépen. Ott már untam a goblinok/orkok/trollok/elfek meg egyéb mindenséget. xD
2011. júl. 25. 11:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elég igényes vagyok a fantasyk terén. A gyűrűk ura is nagyon megfogott. A Trónok harca után elolvastam az eddig összes lefordított Martin könyvet, a Királyok csatáját, a Kardok viharát és a Varjak lakomáját is. Most épp a Sárkányok táncát várom. Nekem valóban letehetetlen olvasmány volt. Szerintem fantasztikus könyvek. Elvileg Martin még 2 könyvet tervez, remélem be tudja fejezni.
2011. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Trónok harca csak a kezdet. A Kiráyok csatája már alakul, de a legjobb kötet a Kardok vihara, mert egyszerűen annyi minden történik benne, hogy lehetetlen letenni. A Varjak lakomája kicsit visszavesz a tempóból, a Sárkányok tánca is eléggé lassan indul, de megéri elolvasni az egész sorozatot, mert nagyon jó!
2011. nov. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!