Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a 13 okom volt c. könyvről...

Mi a 13 okom volt c. könyvről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Én tegnap kiolvastam ezt a könyvet,és hülyeségnek találom az egészet.Először is,a sztorik benne,hogy a csaj miért lett öngyilkos.. szánalom.Én sokkal rosszabbakat éltem át,és még élek.

Másodszor,elküldeni 13 fiatalnak és őket hibáztatni a csaj haláláért .. :S buta történet ..

Nekem egész végig olyan nagyképűnek tűnik a csaj benne,mintha bosszúból ölte volna meg magát,aztán elküldi,hogy mások bűnhődjenek azért,mert ő gyenge volt.Szerintem a mai fiataloknak nem jó példa ez a könyv,ezért vannak olyan nagyra,és ezért hibáztatnak mindig mást,mint magukat.

17l


2011. júl. 30. 14:28
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:

egyetértek:S

16L

2011. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
szerintem Jay Asher,aki írta a könyvet,fogalma sincs arról,hogy egy tini lány miken megy keresztül.. szerintem egy nő jobban megírta volna ezt a könyvet.elcseszték az egészet,kiváncsi leszek a filmre :/
2011. júl. 30. 15:00
 3/59 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik.

20/L

2011. júl. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:

"Szerintem a mai fiataloknak nem jó példa ez a könyv,ezért vannak olyan nagyra,és ezért hibáztatnak mindig mást,mint magukat."


Ó nem a könyvek vagy a filmek rendelkeznek ekkora erővel a tinédzserek felett... hanem a SZÜLŐK. A sok jó gondolatot vagy éppen oltári nagy baromságot otthonról viszi mindenki magával.

A kisfiam neked ehhez jogod van! és a Kiküldtek az óráról? Na majd bemegyek és megverem a tanárt... igen határozottan hozzájárul.

2011. júl. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:
jólvan,igen ez is benne van.De egy normális tini nem öli meg magát olyan indokok miatt,amik a könyvben szerepelnek.
2011. júl. 30. 18:55
 6/59 anonim ***** válasza:
63%
egyetértek. elolvastam, mert nagy volt körülötte a felhajtás, és már zavart, hogy nem ismerem.. de nem tetszett, hasonló okok miatt. és rém hatásvadász az égész, még coelhonál is rosszabb.
2011. júl. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nem tetszett de jobbra számítottam!
2011. júl. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
Én belekezdtem de körülbelül a 20. oldalnál abba is hagytam. Még szerencse, hogy nem vettem meg a könyvet. Egyzserűen idegesített a lány, azon miatt amiket leírtál, hogy így áll bosszút...
2011. júl. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
92%

Az emberek nem poénból lesznek öngyilkosak. Hannah nyilvánvalóan beteg volt és törékeny, van, akit a kisebb dolgok is megviselnek, míg más könnyedén túllép rajtuk. Persze voltak hibái, mint például, hogy túl homályosan fogalmazta meg: egyedül van. Ettől függetlenül az emberek talán azt sem vették volna észre, ha kiírja a homlokára, hogy "foglalkoztat az öngyilkosság", pont mert a legtöbbjüknek az jut az eszébe erről, hogy hülye, szánalmas és gyenge. Pedig az ilyeneknek, mint ő, inkább segítségre van szüksége.

Asher meg pont arra akart rávilágítani, hogy ha ilyen gondolatai vannak az embernek, vagy ismer olyat, akinek lehetnek, az kérjen segítséget/segítsen. Ez a könyv végén lévő interjúban is benne van.

2011. júl. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az író arra akarta felhívni a figyelmünket, hogy akinél látjuk, hogy valami nincs, rendben próbáljunk segíteni és, hogy jobban figyeljünk egymásra.

Aki pedig bajban van, tudjon segítséget kérni.

2011. júl. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!