Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Moliere- Tartuffe. Belezavarod...

Moliere- Tartuffe. Belezavarodtam. (? )

Figyelt kérdés

Elolvastam a rövid tartalmát a neten. A szereplők közt azt írja, hogy Orgon fiának, Valérnak a szerelme Damis, és Orgon lányának, Marine-nak a szerelme Cléante.


De akkor mik ezek a mondatok? (a rövid leírásban)


"Damis megkéri nagybátyját, Cleante-ot, hogy vegye rá Orgont, hogy egyezzen bele Mariane és Valér házasságába."


"Damis megkéri nagybátyját, Cleante-ot, hogy vegye rá Orgont, hogy egyezzen bele Mariane és Valér házasságába."


Most ez csak nekem nem egyértelmű? xD


Ha valaki tudna nekem ebben segíteni, azt megköszönném :) 14/l


2011. aug. 12. 10:15
 1/6 A kérdező kommentje:

Meg még ez: " Közben megjelenik Valér, és Dorine félreérthető hallgatása miatt majdnem szakítanak. Azonban ismét Dorine tisztázza a félreértést, megfogadtatja a szerelmesekkel, hogy nem mondanak le egymásról."


Szóval az nem tiszta, hogy a szereplők felsorolásánál oda van írva, hogy Valér <3 Damis, és Marine <3 Cléante, az most csak ilyen románc? Úgy, hogy csak álmodoznak egymásról? És közben meg a 2 testvér összeházasodik?

2011. aug. 12. 10:19
 2/6 anonim ***** válasza:

DAMIS Orgon fia

MARIANE Orgon lánya Valér szerelme

VALÉR Mariane szerelme

CLÉANTE Orgon sógora

DORINE Mariane komornája


De feltűnhetett volna, hogy Damis és Valér is pasi.

2011. aug. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, fel is tűnt, csak akkor rosszul volt leírva a rövid változat. Köszi, hogy segítettél!
2011. aug. 12. 10:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit!
2011. aug. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem ha van időd olvasd el az egészet. Egyáltalán nem hosszú, és nekem tetszett is. :)
2011. aug. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, elolvasom! :D

Most megyek kilencedikbe, és van pár kötelezőnk, köztük ez is, és ma már el is olvastam. Csak én úgy szoktam, hogy előtte a rövid tartalom, utána a hosszú, úgy egy kicsit könnyebb. :) Tényleg jó, tetszik :D

2011. aug. 12. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!