Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a Twist Olivér tartalma?

Mi a Twist Olivér tartalma?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 13. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Olvasd el és megtudod!
2009. ápr. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Twist Olivér egy dologházban született, ott nevelkedett egész gyerekkoráig, de aztán megszökött. Rablók társaságába keveredett, őt is lopásra tanították, ezután pedig sok bonyolult dolog történt! Ezt így nem tom megfogalmazni boccsi! :S Zavaros a sztori!
2009. ápr. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

kisfiú árvaházban nevelkedik, ahonnan megszökik, s egy tolvajbanda fogadja be őt. A klasszikus történetben együtt élhetjük át Olivérrel a számtalan kalandot és a különös titkokat, amint a főhős válságos pillanatokban tapasztalja meg, hogy a baj sajnos ritkán Jár egyedül. Részletesen megismerkedhetünk barátaival, ismerőseivel és ellenségeivel. Végigkisérhetjük életét, osztozhatunk minden küzdelmén és bánatán, de felfedezhetjük szívében azokat az álmokat, illúziókat és örömöket is, amelyeket egy gyermekkel remélhetőleg semmiféle sorscsapás nem tud feledtetni. Rengeteg viszontagság és hányattatás után végül örökbe fogadja egy család, s ezzel véget vetnek testi és lelki szenvedéseinek.


Ezt találtam. Én csak színházban láttam, és mint tudjuk, az nem mindig egyezik a könyvvel.

2009. ápr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A történet az 1800-as évek elején játszódik, Angliában. Egy koszos, rongyos nő fut az éjszaka terhesen. Egy dologházba téved, megszüli Twist Olivért, majd meghal. Olivért 10 éves korában "kiárusítják", azaz bárki megveheti őt segítőjének. Egy koporsókészítő veszi meg, de ott összeveszik az emberekkel. Megszökik, Londonba menekül, ott egy rablóbanda gondozza, betanítják lopásra. Egyszer elmennek a gyerekek hárman egy könyvesbolthoz, ahol ellopják egy idősebb úriember zsebkendőjét. Aztán a bíróságon rosszul lesz, az úriember befogadja. Nemsokára, amikor kéri, hogy vigye vissza a könyveket a boltba, útközben elrabolja őt az a rablóbanda, amihez előtte már köze volt. Fonódnak tovább a cselekmények, kiderül, hogy ez az öregúr Olivér apjának legjobb barátja volt, stb. Az a legjobb ebben a könyvben, ahogy a szálak összefonódnak. Érdemes elolvasni, nagyon jó könyv.
2015. ápr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, a kerdest 6 eve tettem fel, meg alapiskolas koromban. Azota a kozepiskolat is elvegeztem :). Koszonom, amiert ilyen rendes voltal, es leirtad a tartalmat! Ment a zold pacsi!
2015. ápr. 4. 22:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekelne :(
2018. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!