Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Manapság miért nem íródnak...

Manapság miért nem íródnak olyan könyvek, amik?

Figyelt kérdés

amiknek rendes szép története van. minden könyv a bulizásról szól, illetve a tinilányok bepasizásáról, beilleszkedéséről, iskolaváltásról... minden második könyv a Twilightot majmolja, mindegyik vámpíros, és a romantikus könyvek is vagy vámpírosak, vagy ilyen "tinis, jópasis"..hol egy Büszkeség és balítélet, egy Jane Eyre?


persze vannak néhányak, a Vágy és vezeklés, Egy gésa emlékiratai, és hasonlók, de miért csak ilyen kevés van?


2011. aug. 19. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
vavyan fable-t ajánlok! A meséit.
2011. aug. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert a legfőbb célközönség a 12-14 (esetleg 16) éves tinilányok, akik ilyen témákban szeretnének olvasni/az ilyen témájú könyveket kedvelik/egyszer olvastak egy ilyen témájú könyvet, ami tetszett (teszem azt Alkonyat), és a kiadók úgy vélik, ami egyszer sikeres volt, arról annyi bőrt le lehet húzni, amennyibe végül beledöglik, úgyis holnap jön egy újabb divat. Addig verik a lovat, amíg össze nem esik. Lényegében.

Ettől függetlenül rengeteg könyv jelenik meg az általad emlegetett témákban/stílusokban is, csak azok nem kerülnek be a bulvármédiába, nem kapja fel őket a reklámhadjárat, mert nem mainstreamek. A fő olvasó közeg áttevődött. Korábban a szingli nők (25-től fölfelé, főleg a harmincasok, de a korai negyvenesek is), illetve a háziasszonyok (egy gyerektől a nyugdíjig) voltak a megszerzendő olvasók, jöttek is egymás után az ilyen "szingli-könyvek" (pl. Terézanyu és társai... meg a románcok a Júlia regényújságok nyomán szabadon, illetve Vavyan Fable, meg minden, ami ebbe a témába beszuszakolható). Ez persze degradáló jelző, bocsánat, nem akarok senkit megsérteni, én ezt a kategóriát így nevezem, nem vagyok a célközönsége, nem ismerem kellően, beskatuláyztam. De azért nagyjából érhető, mire gondolok.

Ez megváltozott, mondom, most más a célközönség, most a tini-könyvek fogynak. És ha "a nép Alkonyatot akar, akkor azt kap". Ha fél év múlva a ghoulok lesznek divatban, mert egy őrült amerikai ír a szerelmes ghoulról, aki szenved a félföldi élethaláltól, de szenvedése megértésre talál, mert egy halandó lány belészeret, és a végén szegény ghoul választhat a fény és a földi kérészélet között, mire ő a lányt vlasztja, happy end, napfény, szerelem, két folytatás - akkor mindenki a ghoulokról fog írni. Ha valami rejtélyes ok miatt a gore horror jönne divatba (jó is az), akkor fetrengnénk a belsőségekben.

Ez csak divat. Epigonok mindig voltak, mindig is lesznek, mert az írásban sok pénz van (még idehaza is, de csak a legfelsőbb szinteken). Két év múlva az Alkonyatra még biztosan fogunk emlékezni, de a legtöbb vámpíros műre már nem. Húsz év múlva az Alkonyat még mindig ismert lesz (ekkora médiahisztit nem lehet eltörölni az emberi emlékezetből), valószínűleg az irodalmi kánon a haját fogja tépni tőle; de minden más a süllyesztőben végzi.


Hogy magyarul miért van ilyen kevés - mert nem abban van a pénz. Minek fordítanál valamit, amiről tudod, hogy megveszi kb. 100 ember, ha fordíthatsz olyat, amiről tudod, hogy megveszi 100ezer?

2011. aug. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Azért, mert amikből sok van azok populáris témák, ezt lehet eladni. Az a korosztály akiknek ezek a könyvek íródnak így elérhetőek, nem olvasnának ha minden könyv Büszkeség és balítélet lenne. De biztos vagyok benne hogy hatalmas mennyiségű könnyű, romantikus könyv íródik még mindig, mert a kicsit idősebb női korosztályt az érdekli. Szóval keresgélj tovább, vagy próbálj még régi, neked tetsző könyveket keresni :)
2011. aug. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért vannak másmilyen könyvek, de mivel most ezek a menők, így alapból nem is fordítanak le mást magyarra...
2011. aug. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Meg arról mjuk ne is beszéljünk, h a GÉsa emlékiratai után hány ilyen könyv jelent meg!!! Mmint gésás, így megy ez! De hát olvass régi könyveket Bronte nővéreket, Elfújta a szelet, akármit. Nem csak Jane Austin írt régen sem könyveket!
2011. aug. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát igen elég baj..amúgy nem tudjátok mi kell ahhoz, hogyha én írok itthon eg ykönyvet, ki is adják, de mi kell ahhoz hogy lefordítsák angolra, és más nyelvekre, és külföldi kiadók is forgalmazzák?
2011. aug. 19. 23:52
 7/11 A kérdező kommentje:
sok klasszikust olvasok! amúgy most írok egy könyvet és azt akarom hogy legyen más is ne csak ilyen vámpíros, tehát ha úgy írnék mint a régi klasszikus írók, mondhatnám hogy klasszikusnak tervezem, de még nem írok olyan elbűvölően!
2011. aug. 19. 23:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem tudom, szerintem ezt tedd fel külön kérdésben, hátha vki látja, és tudja a választ!
2011. aug. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Könyvkiadáshoz szerintem sok indulótőke kell...
2011. aug. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
én úgy tudom hogyha egy kiadó igazán hisz a sikerben akkor ingyen kiadja..
2011. aug. 20. 00:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!