Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a mondanivalója ennek a...

Mi a mondanivalója ennek a könyvnek?

Figyelt kérdés
J.D. Salinger Zabhegyező című könyvéről van szó. Elolvastam, de valami teljesen más történetre számítottam. Mégis mi a mondanivalója ennek a regénynek?
2011. aug. 20. 12:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az író Holden által akarja bemutatni az akkori kamaszokat, leírni az érzelmi világukat. A felnőttek világban keresi a tisztaságot, amelyet a gyerekeknél lát, de sejtései bebizonyosodnak, hogy a felnőttek hazudnak, képmutatóak, igaz csak a külsőségeit ragadja meg (alkohol, szex). Elszökik otthonról, az iskolából, de a végén rájön, hogy a gondok elől nem lehet elszökni.

Túl görcsösön akar felnőtté válni és ennek meg is van az oka, hiszen meghalt a kisöccse és nincs ki rá vigyázzon, apjától nem mer segítséget kérni, anyját nem akarja terhelni...

Személyes véleményem szerint: kissé negatív, de miután kiolvastam rájöttem, hogy lehet valaminek vége van, de az új sem lehet olyan rossz. És mindig van valami vagy valaki, aki örömet tud nekünk okozni. (mint itt Holden húga)

2011. aug. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!