Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potterben hol az...

A Harry Potterben hol az Isten? Vannak-e istenek?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy furcsa kérdés,de ez vetődött fel bennem,hogy oké, hogy boszik és varázslók,de ott van pl. a természetkultusz,anmi a wiccáknál is jelen van,furcsa,hogy nincs egy feljebbvaló,akihez imádkoznának,akiben hinnének...stb. Vagy ez csak nekem furcsa? :)
2011. szept. 21. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

Teljesen normális, hogy nincs benne isten.

Rajtad kívül szerintem senki más vallásos embernek nem jutott ez eszébe, viszont ha lenne benne, akkor az ateista emberek elvből nem olvasnák el, vagy néznék meg.

2011. szept. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eszembe jutott többször is. (Katolikus.)

Amikor a végén Harry Voldemorttal küzd, az olyan, mint a Mihály-Lucifer küzdelem, legalábbis az jut eszembe róla valamiért.


A Gyűrűk Urából is van "hasonló" jelenet": http://www.youtube.com/watch?v=44kBN340vd4

2011. szept. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

",furcsa,hogy nincs egy feljebbvaló"


Miért furcsa? A hófehérkében sincs, és a Rejtő regényekben sincs. Miért kellene kitérnie mindenre egy kitalált történetnek?


Nem csak Isten nincs a Herry Potterben, de a kengurukról se írnak. Ezek szerint az sincs abban a világban?

2011. szept. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
amúgy nem vagyok vallásos : )
2011. szept. 21. 18:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha még azt is beletennék, az már sok lenne. elég bonyolult így is :))

Amúgy igen, attól, hogy most nem térnek ki rá, még lehet :D

2011. szept. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A karácsonyt és a húsvétot ünneplik a Roxfortban úgyhogy... valahol lennie kell Istennek is, még akkor is, ha nem tér ki rá konkréte az írónő.:)
2011. szept. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
13%
Szerintem egyáltalán nem fura. Szelemek és varázslat van benne és szerintem ha szelemek vanak akkor nem lehet "fejebbvaló". ... Bár ez csak az én véleményem. =)
2011. szept. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Utccsó előtti vagyok.

Bővebben elgondolkodtam a kérdéseden.


A HP regényekbe egyszerűen nem fér bele Isten, vallás, vagy egy akármilyen felsőbb hatalom. Én ebben szándékosságot feltételezek az írónő részéről. A HP regényeknek pont az lényege, hogy nincs külső útmutatás, vagy egy felsőbb hatalom amiben bízni lehet, nincs olyan, hogy eleve elrendelt egy ember sorsa... Csak a jó és rossz tulajdonságokkal egyaránt rendelkező ember van és a döntései...

A szereplők csak magukban bízhatnak, és abban, hogy a döntéseik következményei helyesek lesznek, de nem Istenben, vagy egy felsőbb hatalomban, aki majd utat mutat, megsegít stb..stb..

Egyszerűen a regényekbe nem fér bele Isten, vagy akármilyen vallás, mert nem ez a lényege.

2011. szept. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy jelen van a vallás, bár inkább az ünnepek szintjén (hiszen a Karácsonyt is ünneplik). Sok család viszont Merlinista, ami valamiféle Merlin-alapú hit, ergo abban hisznek, hogy valamilyen módon Merlin volt a "hunyó" a világ (de legalábbis a mágia) létrejöttében. Linkkel alátámasztani sajnos nem tudom, olvastam róla régebben...
2012. jún. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Cupcakegirl válasza:
Van, Csak Merlinként emlegetik
2014. aug. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!