Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit csináljak ha egyszerűen...

Mit csináljak ha egyszerűen nem tudok könyvet olvasni? 18 éves vagyok és eddig kb 2 könyvet olvastam ki. egyszerűen elkezdem és pár oldal után nem érdekel

Figyelt kérdés
Pls segítsetek
2011. okt. 1. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekel? Hmm... mind ezt mondják. Dislexia állhat a háttérben, valójában olvasási nehezségeid vannak, és ezért "nem érdekel" a könyv. Nem érted meg, miről is szól valójában, vagy nehezített az olvasás, ezért küszködve haladsz, ezért inkább megnézel egy filmet, hiszen az sokkal érthetőbb, pörgősebb. Nem tudsz ilyesmiről? Vagy nem volt sosem gondod az olvasással (gondolj vissza az általánosra, milyen jegyeid voltak, milyen volt a szövegértésed, ha fogalmazést kellett írni, hogy ment, és tovább, milyen voltál irodalomból, nyelvtanból)? Tudom, miről beszélek, öcsém pont ilyen, "nem érdekelte" a könyv, letette. Aztán kivizsgálás, dislexia. Megtanult rendesen olvasni, azóta sem könyvmoly, de többet olvas.


Ha nem ilyesmi van a háttérben, akkor lehet, hogy rosszul tanítottak meg olvasni. (Ez másik öcsém. Anyukám megtaníotta olvasni, ezért a tanítónője elhanyagolta. Ő sem szeret azóta olvasni, harmadikban derült ki, hogy súlyos lemaradása van, addig képes volt titkolni.) Mást nem tudok ilyenkor mondani, mint keress olyan műveket, amik talán érdekelnek. Pl. a képregény jó ugródeszka lehet, egyre több szöveggel és kevesebb képpel. :) Ott vannak még az egyszerű szövegezésű, de prögős cselekményű, népszerű könyvek. Pl. a Harry Potter tényleg segíthet az olvasásban, ha más nem, hát legalább annyit, hogy a hét részt elolvasod. Próbáld ki, hogy erősebb vagy a könyvnél. Ha unni kezded, tedd le, de jelöld meg, hol tartottál (sorra, mondatra, akár szóra pontosan). Pihenj, csinálj mást, de utána vedd fel a könyvet, olvasd tovább. Aztán ha ez megy, akkor ne tedd le a könyvet akkor, amikor unod, hanem mindenképpen erősítsd meg magad, hogy eljutsz a bekezdés végéig. Ott kicsit leteheted. Majd nem csak a bekezdés, hanem az oldal végéig. Majd a fejezet végéig. Hidd el, ez a módszer használ.


Vagy olvass Rejtőt, nem egyszerű a nyelvezet, de a sziporkázó nyelvi humor erőlteti, hogy próbáld rendesen olvasni. Őt is ajánlották már.


És ha tényleg semmi... nem tudom. Sandman képregény. Az letehetlen. Ha még az is unalmas, szigszalagozd a kezedhez a könyvet, akkor biztosan elolvasod.

2011. okt. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Első ez jó! Tetszik!

LÉn sosem értettem hogy valaki miért nem szeret olvasni. Engem szüleim nagyon gondosan rá neveltek a könyvekre. Azóta is falom őket ha tudok rá szakítani.

De ahogy vannak szar angol tanarak is, úgy lehetnek szar magyar tanítónénik is.

Ha nem olvasási nehézségeid vannka lehet hogy a tanítónénidet nem szeretted ezt vetíted ki az olvasásra. Pl én utálom már az angolt mert utálom minden volt angol tanaramat.

Egyébként pedig a legrosszabb olvasni kényszerből, utáltam a kötelezőket, viszont rengeteget és színvonalas olvasmányokat olvastam mindig.

Ha rászeretnél szokni az olvasásra képzeld azt hogy a könyv egy forgató könyv és neked kell színpadra vagy filmre vinni. Képzeld el a jelmezeket, képzeld el a szinkron hangokat a helyszíneket kulisszákat, képzeld magad a szereplők helyébe. képzeld el milyen színészekkel játszatnád az egyes szerepeket.

Én mindig bajban vagyok mert feledékeny vagyok, így sokszor arcot meg hangot meg sok mindent kell váltanom hogy végre megjegyezzem az adott karakteremet, néha fejfájásig megy a tépelődés, nna akkor mi is volt az a tökjó hang ami a legjobban illik Kázmérhoz?

Én élvezem :-)

2011. okt. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 éves koromig nem olvastam semmit, egyszerűen nem kötöttek le a könyvek, elkezdtem olvasni és nem akartam tovább olvasni. Aztán egyszer nagyon-nagyon unatkoztam, net se volt meg tv mert épp javították, és elolvastam egy Robin Cook könyvet. hát az annyira lekötött, hogy kiolvastam az egész könyvet, meg a többi könyveit is tőle. Azóta bújom a könyveket, de addig egyet sem. Lehet, neked is megkéne találni azt, ami tényleg leköt, mert nekem is volt olyan, ami egyáltalán nem érdekel:S
2011. okt. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!