Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lovecraft melyik művét kezdjem...

Lovecraft melyik művét kezdjem el először olvasni?

Figyelt kérdés
Valami sötét hangulatú könyvet olvasnék, Lovecraftet pedig amúgy is régóta szeretnék. Melyiket érdemes elolvasnom, melyikkel kezdjem?
2011. okt. 9. 03:24
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Ha a Szukits kiadós, 3 kötetes Lovecraft kötetekből akarsz olvasni, akkor a másodikat vagy a harmadikat ajánlom, az elsőt nem.

Nekem nagy kedvencem az Erich Zann muzsikája, A kutya, Ulthar macskái, és a Patkányok a falban.

2011. okt. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel. Én a másodikkal kezdtem, szerintem ez remek sorrend (bár az első kisregénynél majdnem helyből letettem).

Mindazonáltal az első kötetben vannak a leghíresebbek, a "világteremtő írások", amiből Az őrület hegyei mindenképpen ajánlott.

[Ha jól emlékszem...]

2011. okt. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Anno haverom küldte emailen az Ulthar macskáit. Az kellően megadta a hangulatot, hogy a többit is olvassam.

Részemről ami nagyon tetszik: A Peabody örökség, Polaris, Az alkimista, Pickman modellje, Erich Zann muzsikája.

2011. okt. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!