Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi legyen a főszereplő neve?

Mi legyen a főszereplő neve?

Figyelt kérdés

Gondoltam írok egy könyvet, de nincs ötletem a nevekhez, leginkább a főszereplő nevéhez. Mások tanácsolták, hogy az én nevem legyen, de szerintem nem olyan jó ötlet.

Minden norm. névötletet köszönök.

Ja és lánynév legyen.


2011. okt. 10. 18:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
lehet magyar is.
2011. okt. 10. 18:44
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy legyen beszélő név, vagy használd a "tolle et lege"* módszert. ;)

[link]


*Vagyis ráböksz valamire, és az jó lesz.

2011. okt. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
LILIAN az olyan fajin :D
2011. okt. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A név előjel. Esetleg a tulajdonságai alapján kereshetnél nevet hozzá. Most itt írhatunk hasraütés szerűen, hogy nekünk mi tetszik.


Tessék:


Nóra, Eliza, Dorottya (Dorka), Bernadett(Berni), Anna,


Viszont itt vedd figyelembe, hogy esetleg már nagyobb íróknak van hasonló szereplője (pl: Édes Anna, Égető Eszter, Nóra stb)


Választhatsz valami érdekesebbet: Zille, Zselyke, Zoé, Annabella, Villő, Léna, Lia

2011. okt. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én ezen a honlapon szoktam nézelődni.

Eddigi főszereplőim nevei (amikbe belekezdtem):

Ajcix Lili

Luna Wright és Cecilia Life

Evelin Norton

Judit Taylor (Magyar származású)

Judith Taylor (Angol származású)

Hajnal Virág

Sandra Well

2011. okt. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ááh ilyen nincs! mindenki eljut a Liliig, meg a Lilianig, de a Liliánát senki sem szereti... :/

Na mindegy az én neveim: Charlotte,Emily,Elizabeth(ezt tök jól lehet becézni: Eli,Eliza,Lizi,Liz,Beth, Eliz),Kathrine, Caroline,Bianca.

Magyar nevek: Liliána(csakazértis)Xéna,Angelika, Angelina,Nikoletta( bár ők a nem szerencsés fajta, Dominika,Brigitta, Klaudia, Bernadett,Renáta, Virág, Kinga, Flóra.

Én ezekkel olvasnék el egy regényt szívesen :)

2011. okt. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mindsick4you válasza:
Az én kedvenc módszerem a következő: keresek egy nevekkel foglalkozó oldalt és csak azt az oszlopot nézem, ahol a jelentések vannak, és amelyik passzol a karakterhez, azt választom. Szeretek a szereplőre jellemző jelentésű nevet adni vagy valami ironikus, ellentéteset. Ha angol név mellett döntenél szerintem ezeket inkább. mellőzd: Lily, Emily, Nina, Lina, Bella. Nem mintha bajom lenne velük csak egyszerűen minden sztoriban ezekkel találkozom és olyan elcsépeltek. Remélem, tudtam segíteni :)
2011. okt. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2011. okt. 11. 17:00
 9/11 k.lau13 ***** válasza:

tényleg, miről szól a regény? szerelmes, fantázia, vagy milyen? és milyen a szereplőd?


am itt van:


Evangeline, Rebeca, Kate, Angelina, Jen(iffer), Nikki, Joanne, Jane, Kiki, Kristen, Katharina, Kathryn, Gabrielle, Lilith, Zoe, Monica, Wendy, Joannie, Roney, Raven, Rachel, Joy...


magyar: Angelika, Nikolett, Kitti, Emese, Zsófia, Orsolya, Kata, ( ez az utolsó négy ez nem annyira)m, akk még: Noémi, Bettina, Laura, Erika, Dóra, Hajni, Anna, Anita, Enkiő, Letícia(sztem ez nagyon szép név), Mónika, bár ezek attól is függenek, hogy milyen korban, milyen stílusban, milyen szereplőkkel játszódik a történet...

2011. okt. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát valahogy a kedvenc nevem nekem is a Lili, amit ráadásul angolul is adhatsz a szereplőnek. :)
2011. okt. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!