Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen hatással volt rátok az...

Milyen hatással volt rátok az Alkonyat (Twilight) film és könyv? Tetszett? Vagy nektek is túl nyálas?

Figyelt kérdés
Jó lehet icsit elkéstem a kérdéssel, de azért mégis kíváncsi vagyok. Nem gondoljátok, hogy a vámpírok elég túlidealizáltak benne? És ha tetszett, akkor mi az ami megfogott benn? Ha nem mi az ami nagyon nem tetszett? És mi a véleményetek erről a 12-14 éves rajongói korosztályról?
2011. okt. 12. 14:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem tetszett a zenéje és egy-két jelenet de ennyi. én 13 éves lány vagyok és csak az első 3-at láttam és csak azétr mert a nővérem megnézette velem. de nekem van olyan 2-3 fiú ismerősöm aki 14-15 éves és tetszett nekik. de amúgy szerintem a legtöbb lány rajongónak a szinészek tetszenek és a félpucér fiúk és nem az hogy Bella és Edward most lebukik hogy vámpír vagy nem. de csak szerintem.
2011. okt. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Életem leghosszabb moziélménye volt, semmi átmenet nem volt a végkifejlet és a bevezetés között, óra nem volt nálam és pisilnem kellett. Azt hittem megállt az idő...

Amúgy egyszerűen szerintem béna, a csillogással és egyáltalán nem jött át számomra a kémia a két főszereplő között(a színészi játékra ne térjünk ki...)

2011. okt. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nos, vegyes gondolataim vannak. Először (3 éve) nagyon izgalmasnak találtam a romantikus részét. Elég sokat járt rajta az agyam. (A film egyáltalán nem fogott meg.) Most 17 évesen már némileg másképp gondolkozom, talán reálisabban. A vámpírok túlidealizáltak, hiszen Bella szemszögéből vannak bemutatva. Azonban ha jobban belegondolunk, valójában egyáltalán nem azok. Edward, bármennyire is romantikus, egyszerűen életképtelen, mazochista. A legnagyobb gondom ez. A (fő)szereplők nem önmaguktól értékesek, nem a saját életükben akarják megtalálni a boldogságot, önmagukat, hanem egy másik lénytől várják mindezt. Csupán támaszkodnak. Másképp pedig...Így ez pedig nem szerelem, hanem FÜGGÉS. (=önző kihasználás) A 12-14 éveseket nem szeretném általánosítani. Ezeket leszámítva aranyos, kikapcsolódásra alkalmas történet. (Csak példát nem kell venni róla.)
2011. okt. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

soha nem volt a kedvencem. sokáig el sem akartam olvasni. aztán láttam a filmet, nem is tudom mi fogott meg benne. vagyis de:

1) Bella nem átlagos lány. Nem is találja a helyét az emberek között, és meglehetősen mormotaéletmódot él, tök higgadt csaj. Röviden: olyan mint én.

2) ez a higgadtság jellemző az egész filmre. ilyen csendes, borongós hangulatú film, és tufi nem fogsz szívrohamot kapni a sok izgalomtól. Valaki szerint épo ezért unalmas (a könyv és a film is), engem pedig pont ez fogott meg benne.

3) a helyszín. Forks gyönyörű hely.

4) a képi és zenei világ (ez a filmre vonatkozik)

5) Peter Facinelli:)


szóval az egész Alkonyat saga nem takar semmi extrát, az első két könyvet szerettem télies, borongós napokon olvasni, a harmadik és negyedik már nem tetszett. de már jó ideje nem.olvastam egyik részt sem, lehet, hogy többé nem is fogom. S. Meyer másik művét Burok címmel nagyon szeretsm, de az Alkonyatot gyorsan kinőttem. talán a 17 évemmel anno még pont benne voltam a célközönségben, azóta rengetdgett változott az ízlésem. ami azért fura, mert egy kör Harry Potterre még mindig bármikor kapható vagyok:)

19/L

2011. okt. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Amikor olvastam, tetszett. Leginkább azért, mert ha már 3000 forintért megvettem, akkor, még ha a fene fenét eszik, akkor sem ismerem be, hogy nem tetszik. Másodszor pedig akkor kaptam meg a tatu18 Kanoskorom legszebb nyara c. albumát, és végig azt hallgattam, ami nagyon feldobott. A filmélmény kifejezetten rossz volt, 1-2 betétdal, és a közben elfogyasztott chips és sós mogyoró tette élvezhetővé.

Amúgy sem bírom ezt a típusú karaktert, ez a hót átlagos, szürke egér figurát, aki se nem szép, se nem okos, jellegtelen, mégis beleszeret a legjóképűbb fazon.

2011. okt. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 k.lau13 ***** válasza:

uuff háth ha a könyvet és a filmet egymáshoz viszonyítod, akk a film vmi iszonyú béna... am maga a történet szép, bár téll vannak elég nyálas részek, és amikor először láttam, tisztára megvoltam őrülve tőle, de igazából szerintem ez csak könyvbe a nagy élmény... mondjuk Bella elég elfogult a köcsög vérszívójával(bocs vérfarkasok jobbak ha már választani kell) egyébként a KÖNYV az szerintem jó........ nekem tetszik, ha nem látom előre a filmet, tutira jobb volna deh mind1..... deh télleg van benne sok nyálas rész(az alkonyatba abba még nemis, de a negyedik rész könyvbe azon hol rosszul lesz az ember tisztára, hol meg szétröhögi az agyát, de amúgy jóh...)


nah, ez jó hosszú szöveg lett, bocs :)))

2011. okt. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 k.lau13 ***** válasza:
jah és L/13
2011. okt. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményeket :D

Jöhet még több is!

2011. okt. 14. 15:17
 9/26 anonim ***** válasza:

Először utáltam, amikor jött ez az egész Twilight mánia (pedig akkor még nem is olvastam vagy láttam a filmet), mert idegesített, hogy ez lett az új divat, mindenki edvárdka de cuki blabla, de aztán megnéztem a filmet, és nagyon tetszett:)

Úgyhogy valamivel késöbb elolvastam a könyveket is, és néztem a filmeket is. A filmek is, a könyvek is nagyon jók.

Én eleve szeretem a vámpíros filmeket/könyveket, talán ezért is tetszik annyira. A romantikus dolgokkal ugyanígy vagyok, ezért természetesen nem találtam nyálasnak:D

A vámpírokat én mindig is valahogyan tökéletesnek képzeltem, nyilván nem csillogó bőrrel, de szerintem nem baj, hogy S. Meyer belerakta, mert ezzel egyedivé tette. Szóval annak szerintem nincs értelme, hogy teljesen átlagosak legyenek a vámpírok, mert akkor mi az ami megfog bennük, mitől lennének úgy különlegesek?:D

Az egyetlen, ami néha zavart, az Bella esetenként túlzott nyekergése, meg hogy mennyire elhagyta magát, de belegondoltam, és lehet, hogy én sem viselkednék másként, ha valaki, akit annyira szeretek, mint Bella Edwardot elhagyna.

Szóval ciki nem ciki, elmondhatom, hogy a Twilight a kedvenc könyveim és filmjeim közé tartozik:D

2011. okt. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
25%

másfél éve IMÁDOM de nagyon!!!

nem tudom megindokolni

13 vagyok

twilight forever!!!!!!!!

2011. nov. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!