Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Hamlet kényegét letudná...

A Hamlet kényegét letudná valaki írni röviden?

Figyelt kérdés
teljesen érthetetlennek tűnik, azt se értem ki benne a szellem
2011. okt. 15. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt erősen kétlem, nézd meg Franco Zefirelli Hamletjét a főszerepben Mel Gibsonnal, én akkor szerettem bele abba a pasiba, meg ebbe a műbe. Garantálom hogy érteni fogod!


De itt van egy kis segítség:


Hamlet,a dán király fia. Mikor külföldi tanulmányai miatt hazatér rossz hír fogadja, apja halott, anyja alig egy-két hónap után hozzáment Claudiushoz, öregebb Hamlet testvéréhez (vagyis ifj. Hamlet nagybátyjához). Az addig idilli családban élő herceg tökéletes élete darabokra hullik, kétségbe és depresszióba, búskomorságba esik. Ezt csak nehezíti, hogy egy éjjel meglátogatja apja szelleme, és lemondja neki, hogy voltaképp ő erőszakos halált halt, Claudius megmérgezte. Ekkor Hamlet bosszút fogad.

Őrültnek tetteti magát, hogy igazi terveit leplezze, s közben igyekszik fényt deríteni az igazságra. Claudius és az anyja bolond viselkedését a halál okozta traumának tudják be. Végül Hamlet sikeresen leleplezi Claudiust, mikor vándorszínészekkel megrendezi az elkövetett gyilkosságot. claudius reakciója félre nem érthető. Ezután indulna is, hogy megölje a gonoszt, de épp imádkozáson kapja, s inkább elhalasztja a vérontást, nehogy a bűnös lelke a mennybe jusson. Ezután találkozik az anyjával, akit szembesít az undorító ténnyel: a királynő meggyalázza volt férje emlékét, hogy annak testvérével hál, és hogy hozzá is ment, rövid időn belül. Ezután véletlenül megöli Poloniust, a király tanácsadóját. Erre a király Angliába küldi Hamletet, hátha az ottani király megöli, ugyanis elmebeteg viselkedése kezdett kínossá válni, főleg a gyilkosság után. Mindeközben Ophelia, Polonius lánya, Hamlet "majdnem szerelme" megzavarodik (ténylegesen, nem úgy mint Hamlet) és öngyilkosságot követ el, beleugrik a folyóba. Testvére Laertes hazatér családja halálhírére, de hazatoppan szerencsés módon Hamlet is, pont Ophelia temetésére. A két fiatal gyönyörűen összemarakodik a halott lány sírja fölött, hogy vajh ki szerette jobban a kedvest.

Ezután Laertest nem kell noszogatni, a király sugalmazásával párbajra hívja Hamletet, és aljasul, egy mérgezett tőrrel akar végezni vele. A herceg elfogadja a kihívást, és megküzd Laertessel. A dráma végén bekövetkezik a katasztrófa: Hamlet megsebesül, majd ugyanazzal a mérgezett pengével megöli Laertest. A királynő megissza a Hamletnek szánt plusz mérgezett italt, és meghal. Hamlet utolsó leheletével a mindent kitervelő, gonosz királyt is megöli. Ezután elbúcsúzik legjobb barátjától, Horatiustól, és Fortinbrasra, a norvég királyfira hagyja az országot.



Dióhéjban ennyi, de inkább olvasd el a könyvet, vagy nézd meg a filmet. Én személy szerint a film miatt szerettem meg annyira ezt a darabot, az egyik kedvencem.

2011. okt. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

NAGYON KÖSZÖNÖM

RENGETEGET SEGÍTETTÉL NEKEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. okt. 16. 17:42
 3/6 A kérdező kommentje:

letudnád nekem írni érthetően a 2 felvonásban történteket

nem igazán értem h pontosan mik történnek benne

2011. okt. 18. 17:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
-.-" azért annyira nem vagyok Hamlet őrült, hogy tudjam mi van a 2. felvonásban!!!!! Elolvastad te egyáltalán? Am szívesen, de lehetetlent ne kérj!
2011. okt. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
már nem kell, megcsináltam
2011. okt. 23. 13:11
 6/6 anonim válasza:
Ha úgy is megcsináltad, akkor le tudnád írni az első felvonást? (nekem is elég érthetetlen )
2014. jún. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!