Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha írnék egy könyvet, hova...

Ha írnék egy könyvet, hova kellene menjek, hogy publikálhassam?

Figyelt kérdés
No meg azt is,hogy a fedelét megrajzoltassam.
2011. okt. 19. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Kiadóhoz. Ez választható, nincs Egy Igaz Kiadó, van sok pici és vannak nagyobbak is. A szimpatikushoz menj oda, hogy írtál egy könyvet, olvassák el. Sanszos, hogy kapásból elhajtanak, de ha soknál kilincselsz, előbb-utóbb lesz egy, aki kiad.

Ha mindenáron publikálni akarsz, akkor mehetsz PoD-kiadóhoz (print on demand), vagy vanity presshez. Itt általában fizetni kell (podnál nem feltétlenül, de ez az elterjedtebb, meg kell élni valamiből).

Minden kiadó felajánl egy saját grafikust (ahol fizetni kell, ott felárért), de hozhatsz te magad is. Persze a grafikust kell hoznod, nem csak a grafikát, jogi ügyek miatt. Pl. a DevianArton keresgélhetsz, ha valaki vállalja, hogy borítóképet rajzol neked, akkor ezzel is előrébb vagy. Nem minden kiadó fogadja el ezt, van, aki csak a saját emberével dolgoztat.


Tényleg attól függ, megjelenni akarsz, vagy pénzt is kapni érte. Utóbbi nehezebb, akkor neked kell menedzselned magad, hogy kiadjanak. Ha fizetsz, akkor mindent eléd tolnak, hiszen megfizetted a szolgáltatást.

Nézegess a neten, sok kiadó van itthon. Akad, amelyiknek pályázata is van - ott könyebb a bekerülés, mivel hamarabb olvasnak el, és a mezőnyhöz mérnek, nem a profi íróikhoz. (Persze ha a mezőny profikból áll...)

2011. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát az az igazság,hogy pénzt is szeretnék kapni érte...

És mit értesz az alatt,hogy nekem kell menedzseljem magam?

Ha fizettem akkor azt jelenti,hogy menedzseltem magam,vagy még kell valami?

2011. okt. 19. 22:14
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagyis úgy pénzt kapni érte,hogy ha megveszik a könyvemet,az én zsebembe (is) jöjjön.
2011. okt. 19. 22:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahol fizetsz érte és kiadják, az semmire sem jók, általában nem biztosítanak reklámot a könyvednek. Híres pedig úgy nem leszel. vannak kivételek. kezdő írókra specializálódott nagyon színvonalas kiadó a novum pro, vagy vovum verlag, keress rá (ha beírod, h kézirat a google-be, nekem ez jön ki először, de már nem biztos, hogy igaz). őket tudom ajánlani.
2011. okt. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
esetleg még ad librum, de kevésbé javaslom
2011. okt. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!