Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Gyerekek, ki ír fantasy könyvet?

Gyerekek, ki ír fantasy könyvet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy millió meg egy ilyen kérdés van, de akkor is. Ki próbálkozik fantasy könyvet írni? És kb. dióhéjban miről szól? Nem akarom őket ellopni, de érdekelnek. Én is azt írok, és hogy kb. milyen stílusban próbálkoztok?
2011. okt. 22. 16:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én írok, de többet nem árulok el.
2011. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én nem könyvet írok, hanem regényt. És igen, ezeregy ilyen kérdés van :)

Esetleg először te is elmondhatnád a saját "könyved" lényegét :)

2011. okt. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Sokan írnak fantasyt. Az enyém a klasszikus meseszövésből és paródiábaól lépett elő valódi történetté, javaslom, hogy valami olyannal próbálkozz, amilyen még nem nagyon volt. Vagy csak nem jellemző.
2011. okt. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ok. Én egy történelmi eseményt dolgouzok fel, amiről azt hittem, több tucatnyi könyvet fogok neten találni, pedig igazából csak egy darab filmet találtam, abban is csak a név volt ugyanaz. Úgyhogy tucat az nem lesz. Nem lesz benne ilyen tündéres.koboldos dolog, stílusban mégis leginkább a Gyűrűk Urára fog hasonlítani. Csak kis misztikum lesz benne, és a műfaja inkább történelmi-fantasy lesz.
2011. okt. 23. 07:58
 5/16 anonim ***** válasza:
2. vagyok: Az egész jól hangzik. Melyik időszakban körülbelül? Csak nem középkor? :)
2011. okt. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ókor.:)
2011. okt. 23. 16:29
 7/16 anonim ***** válasza:

Ókor? Uhh, az régen volt. Már azt se tudom mit tanultunk töriből arról... Görögök meg rómaiak? Akkor ahhoz viszont jól kell tudni a törit, meg az akkori/ottani népszokásokat, viselkedést, öltözéket, vallást, nem egy könnyű dolog :)

A te kérdésedre is válaszolva, az enyém a mai világban játszódik, egy manapság (szerencsére) nem annyira népszerű fajcsoporttal, ők kissé megváltoztatva, egy másikban meg teljesen új népeket hozok létre, amik meg külön izgalmasak, hogy nem "kapott anyagból" kell dolgozni és megfelelni az elvárásoknak.

2011. okt. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nekem csak az alap az ugyanaz. És mondjuk úgy, még az ókor előtt játszódik, és igen, az említett nemzetek egyikében. Kis történelmi hitelessége lesz, csak az alapmítoszt fogom követni, de amúgy fantasysabbá fogom tenni. És amúgy nem tudok semmit arról a korról, úgyhogy a forrásom egyedül kb. az 5-es törikönyvem. De semmi kedvem sincs pontos történelmi forrást írni. Aki törit akar tanulni, az olvasson történelemkönyvet. Aki meg könyvet akar olvasni, inkább az olvassa el az enyémet. Úgyhogy van az alapmítosz (abban is fogok pár dolgot változtatni), és ennyi. A többit én fogom kitalálni. :)
2011. okt. 23. 18:24
 9/16 anonim ***** válasza:

Csak nem a TE is fiam Brutus? :D

Persze nem kell töridiploma egy ilyenhez, de azért az angol vécé hanyagolandó :)A fantasy miben nyilvánul meg? Úgy értem a lényekben, vagy csak inkább amolyan mágiában? Érdekesnek hangzik ;)

(csak a dolgok tisztázása végett, ugyan azzal a személlyel beszélsz, nevezzünk kettesnek :D )

2011. okt. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem, ez jóval Caesar előtt lesz, de azt eltaláltad, hogy Róma. :) Úgy az egész könyv egy ilyen misztikus szálon megy végig, amire mindent vissza lehet vonatkoztatni. Ha érdekel, e-mailben elküldhetném. :)
2011. okt. 24. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!