Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlasz egy...

Milyen könyvet ajánlasz egy 14 éves fiúnak?

Figyelt kérdés
Valami izgalmasat szeretnék.
2011. nov. 2. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
George R.R. Martin: Trónok harca (A tűz és a jég dala könyvsorozat első része).
2011. nov. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hááát az nem igazán neki valóm de tálan pont ezért fogja elolvasni. :-D Én is elolvastam :-)

Én szerettem Kurt Vonagutól a Macska bölcsőt

1984 is népszerű volt amikor gimis voltam.

Robert Merle tőle több minden van de történelmi regény sorozata a kedvencem a FRancia história, de tőle még szeretheted az Állati elmék, Malville, Madrapur

A Gyűrűk urát is kb ekkor olvastam, meg a Harry Pottert

Ezt mind felváltva :-)

De ha ez mind nem tetszik akkor Rejtő az mindig adu ász nagyon izgalmasan írja le a semmi kis történeteit én imádom :-)

Ha ezek közül egy se tetszik akkor rajtad nem lehet segíteni...

2011. nov. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Darren Shan vámpíros könyveit nagyon ajánlom!12 részből áll az elsőnek Rémségek Cirkusza a neve ha jól emlékszem. Én 15 éves koromban olvashattam de nagyon tetszett...nem rég újra elolvastam mind mostmár kicsit gyerekesebbnek találtam de szivessen ovlastam végig újra mindet.
2011. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem nekem lesz a könyv, hanem ajándékba. A trónok harcát láttam sorozatban, és hát vannak benne olyan részek, amiket még nem biztos, hogy szívesen adnék egy 14 éves srác kezébe. :D

Eddig ezek vannak számításban:

- Harry Potter

- Ken Follett: A katedrális, A titánok bukása

- Dan Brawn: A davinci kód, Angyalok és démonok

- Az 1984 is jó ötlet


A gyűrűk urát könyvben nem olvastam, de mintha azt hallattam volna, hogy a film jobb. Nem tudom mi igaz belőle. Köszi a tippeket, ha valakinek van még azt is szívesen fogadom. :)

2011. nov. 2. 19:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Az eredeti mindig jobb, akár a film akár a könyv volt előbb.

Igen könyvben nincsenek speciális efektek, ebből a szempontból tényleg a film a jobb. egyébként meg nem én egy könyvön mindig jobban tudok aggódni mint egy filmen. Most pl abbahagytam azért a könyvemet mert félek kiderül mi lesz a főhőseimmel, egyszerűen nyomaszt... Filmnél sosem csinálnék ilyet.

2011. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ken Follett: A katedrális, A titánok bukása


Ezt nem ajánlanám semmiképpen egy 14 éves fiúnak. A katedrális remek könyv, de neki még nem túl izgalmas, nem hiszem, hogy nagyon lekötné, a titánok bukása pedig konkrétan lassú, unalmas és vontatott, nekem nagy csalódás volt.


Inkább Wilbur Smith könyveket ajánlanék, tőle talán bármelyiket. Vannak olyan könyvei, amik afrikai vadászatokról szólnak ( Elefántsirató, Mennydörgés, Bosszú, Lángoló part ), vannak hajós témájú könyvei ( Ragadozó madarak, Monszun )

Érdekesek, kalandosak, izgalmasak.


Szerintem egy 14 éves fiúnak nagyon jó olvasmány !


Merlét egyébként én is nagyon szeretem, de Ő talán egy kicsit még nehéz lesz neki, bár kétségtelen, hogy nagyon érdekes témákról ír.


A gyűrűk ura könyvben nagyon jó, azt is adhatod neki. Aki azt mondta, hogy a film jobb, az óriásit tévedett! Bár tényleg jól sikerült a film, de szerintem mindenképpen érdemes elolvasni a könyvet is, mert sokkal érthetőbb lesz utána a film.

2011. nov. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyűrűk Ura

Davinci- kód

2011. nov. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És az 1984-ről valakinek vélemény? Egy 14 éves srácnak lehet már adni, vagy még 'korai' lenne?
2011. nov. 3. 15:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Én abból csak a filmet láttam. Az nagyon tetszett

Hááát nálunk gimiben népszerű olvasmány volt. (5 éve érettségiztem)

Ha érdekli az 20. sz-i történelem akkor szerintem érdekes lehet neki. De ha igen akkor szerintem mehet. Lehet nem elsőre olvassa végig, attól még tetszet neki.

De szerintem nem baj ha nem teljesen a korosztályának megfelelő könyvet olvas. Persze azok közül sem mindegy mit, de kicsit jobban elgondolkodtatja. Nincs nincsen a szájába rágva. Meg lehet szeretné ezzel is felnőttesebbnek mutatni magát.


Hallottam olyan tanító képzős hölgyeményről aki úgy akarta magát rászoktatni az olvasásra hogy mindennap elolvas 10 oldat... kín keservesen beszélt róla, nem tudom hogy sikerült e neki. Ezt csak elrettentés képp mondom.

2011. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!