Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen lesz A gyűrűk ura a...

Milyen lesz A gyűrűk ura a továbbiakban?

Figyelt kérdés
Szóval elkezdtem olvasni a 100. oldalnál tartok, de ez eddig nekem egy nagy csalódás. Azt hittem, hogy a könyvbe részletesen le lesz írva minden, hát ami senkit nem érdekel (a hobbitokról vagy 30 oldal) az le is volt írva részletesen, de az érdekes dolgokat letudták 2-3 mondattal, mert Gandalf mindenre azt mondta, hogy holnapig itt ülnénk, ha az egészet elmesélném.
2011. nov. 6. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Tény, hogy Tolkien stílusa ma már lassúnak tűnhet egy fiatal számára: elég ráérősen, terjengősen írt, de erre azért van szükség, hogy a későbbiekben nagyobb súlya legyen a fordulatoknak, drámaibb legyen a történet. Meglátod, le sem akarod majd tenni a könyvet.
2011. nov. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Narsil ***** válasza:
Az egyik legjobb könyv, a későbbiekben a sztori is beindul majd. Majd lesznek olyan részek amikor Gandalf mesél, meg még mások is és rengeteg olyan dolog lesz leírva részletesen, amit a filmből kihagytak, vagy megváltoztattak. Viszont ha már a századik oldalon azt fontolgatod, hogy leteszed, akkor nem tudom, hogy érdemes-e folytatnod...
2011. nov. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem azon gondolkoztam, hogy abba hagyom csak én máshogy képzeltem el, de eddig még a tündék se voltak túl beszédesek.
2011. nov. 6. 22:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Visszasírod még az elejét... a végére már mindenki ódákat zeng, oldalakon keresztül mesél és énekel. Én komolyan megijedtem a harmadik könyv végén, mikor előlép egy énekmondó, hogy ugye nem akarja újra elmondani, csak versben, azt, amit eddig három könyvön keresztül tárgyalt? (Spoiler: nem.)

Bár igaz, kissé vontatott a stílusa, de hidd el, beindul az akció is.

2011. nov. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 cathilina ***** válasza:
Az első könyv (nem kötet) tényleg unalmas. Tolkien képes ötven oldalakat írni arról, hogy a hobbitok sétálnak az erdőben, és nem történik velük SEMMI. Ennek ellenére az egyik kedvenc könyvem, félévente újraolvasom. Az érdekes, de csak utalásszerűen megjelenő történetek pedig benne vannak vagy a 3. kötet végén a függelékekben, vagy a Szilmarilokban.
2011. nov. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, valóban az első 100-120 oldal ilyen, mondhatni unalmas de végig kell rajta szenvedni magad és utána meglátod, hogy milyen is valójában.

Amiben amúgy még én csalódtam, az Gandalf "halála", amikor Móriában leesik. Sokkal drámaibb a filmben mint a könyvben.

2011. nov. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!