Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyveknél ki az a moderátor?

Könyveknél ki az a moderátor?

Figyelt kérdés
vagyis mit csinált a könyv létrejöttekor?
2011. nov. 18. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Könyvnél moderátor? Az műsoros médiához tartozó foglalkozás. Ha egy kiadónak van is ilyen embere, akkor ő állítja össze a kiadási listát, vélhetően az ő kezén mennek át a kiadási tervek, amiket összefésül, és végül megalkotja az azévi megjelenéseket, a várható kötetekről dönt, kiírja, mire lehet pályázatot írni, illetve általános szerkesztői feladatokat lát el, eldönti, hogy az adott kötet megjelenhet-e, vagy vissza kell vonni.

Szóval feltehetően egy szerkesztő, akinek nem konkrétan egy-egy könyvvel foglalkozik, hanem az egész kiadási profillal.

2011. nov. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint könyveknek nincs moderátora.

Van lektor, aki a kéziratokat elbírálja, esetleg kiadásra, előadásra előkészíti.

2011. nov. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor lehet, hogy valamit félreértettem, egy könyvbemutató plakátján láttam, és nem értettem, hogy az meg mi. Egyáltalán nem úgy tűnt, hogy az előadáshoz tartozna, de akkor gondolom odatartozik nem?
2011. nov. 19. 16:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, előadás! Igen, a moderátor az a személy, aki az író-olvasó találkozón a beszélgetést levezényli, ő teszi fel a kérdéseket, ha senki sem kérdez, ő igazítja a közönséget, ő választja ki, ki kérdezzen stb. És persze ő tartja a hátát, ha komoly vitába fordul a beszélgetés, neki kell elterelnie a témát. Így valóban van moderátor, de már azt hittem, valami olyat tudsz, amit mi nem (pl. könyvkiadónál találkoztál valakivel, aki ott dolgozik mint moderátor).
2011. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát én is azt hittem, hogy olyat tudok, amit még senki, mert úgy volt tálalva, mintha a könyvhöz lenne köze ! DE így már vili, hogy mi merre.
2011. nov. 19. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!