Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha van egy könyvem és kiadatom...

Ha van egy könyvem és kiadatom, akkor mennyi a körübelüli érték amit keresek vele?

Figyelt kérdés
mondjuk 10-20 milliót kereshetek itthon vele? vagy csak akkor ha kint is kiadatom és akkor lehetséges ennyit keresni?
2011. dec. 9. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

10-20 milliót? o_O Még a töredékét sem.


A kiadás önmagában is elég sokba kerül (nyomda, terjesztés, stb), és a kiadási szerződéstől függően részesülsz a jogdíjakból, aminek nagy részét viszont lenyúlja a kiadó. Könyvenként ez X%, ami mondjuk egy 2-3000 Ft-os könyv után párszáz Ft kb. Hogy így összejöjjön 20 millió, több tízezer könyvet kell eladni, a magyar piac viszont annyira kicsi, na meg az olvasók is annyira kevesen vannak, vagy igénytelenek, hogy már az alacsony példányszámú kiadás (néhány ezer példány) is igen kockázatos.

Ha sokat akarsz keresni könyvkiadással, akkor célszerű a külföldi, nagyobb piacok felé kacsingatni, viszont akkor is elsősorban szórakoztatóirodalomban kell gondolkodni, és valami különlegeset alkotni, akkor is, ha gagyi (lsd. heripotter, ami alapvetően nem egy nagy durranás, de mégis kajálta a nép).

2011. dec. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha azért írsz könyvet, hogy sok pénzt keress vele, akkor az már úgyis veszett ügy. Először jön a tehetség aztán az elismerés!
2011. dec. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. JK Rawlingot sem mondanám tehetségesnek, de heripotter mégis hatalmasat durrant, és milliárdos branddé vált, a szerző meg kőgazdag lett. Sok múlik a szerencsén, sőt, sokkal inkább ezen, mint a tehetségen. A kiadók lesz@rják, ha valaki tehetséges. A kiadás egy üzlet, tehát ha egy könyvben látnak üzleti lehetőséget, akkor kiadják, aztán ha jók vagyunk Szerencse Kisasszonynál, siker is lehet belőle, és dőlni fog a gempa.
2011. dec. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyot durrant igen, és ezt is valakinek ki kellet találnia és leírnia úgy, hogy azt több millióan el is olvassák. Ehhez is tehetség kell. Nem arra gondoltam, hogy a Háború és békét kell megírnia mindenkinek, de ha a kedves kérdező azzal indítja a karrierjét, hogy jó sok pénzt akar vele keresni, akkor rossz úton jár. A tömegcikkekből nem lehet milliomossá válni, ezt maximum olyan könyvekkel lehet elérni a mai világban, amik több kiadást is megérnek nemzetközi szinten.
2011. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy nekem elvileg van tehetsegem mert rengetegen mondták már hozzáértők meg nyertem is versnyeket.a másik h nagyon szeretek írni és nem a pénz miatt írók,már kis korom óta több száz írásom van.és nemrég megírtam két könyvem és elgondolkoztam hogy ha kiadatnam akk vajon mennyit kapnék...úgyis kifogom adatni ha nem sokat,csak értitek azért kíváncsi vagyok...:-)
2011. dec. 9. 20:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem felkeltetted az érdeklődésemet. Tudsz esetleg mutatni valami írást, novellát? Kiadni nem fogom, de elolvasnám és véleményezném.
2011. dec. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!