Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 10-11 éves kislányod milyen...

10-11 éves kislányod milyen könyveket szeret olvasni? Kérlek írj, könyv címeket is!

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! ( bocsi a tegezésért, remélem nem veszed zokon!)

nekem még nincs gyerekem :) mivel 15 éves vagyok, de én ezeket szerettem 10-11 éves koromban :) :

Lulu és az igazságsüti ( 3 részes) - Ez a könyv, nagyon olvasóbarát, de nem tőmondatokkal megfogalmazott. Aranyos, izgalmas, és szerintem kifejezetten a 10-12 éves korosztály számára íródott. A történet is kedves, szerintem érdemes utánanézned. ( már ha persze jól gondolom, és karácsonyi meglepetésnek szánod :) )

Szerettem még továbbá, az állatos könyveket is, és a Penny sorozatból olvastam egy párat

negyedikes koromig, nem szerettem, sőt kifejezetten utáltam :) olvasni, mert soha nem volt türelmem semmit végigolvasni, így maga az olvasás is problémákat olvasott. Nekem a Narnia könyvsorozat volt az, ami átlendített ezen a korszakomon, és lám, mára igazi könyvmoly lettem! :)Ezt a hét részes olvasmányt, lehet, hogy inkább csak 11-12 éves kortól ajánlom, de persze, te tudod, hogy a kislányod milyen szinten van, és leköti-e egy nem képes, hosszú könyvsorozat.

Most hirtelen, csak ennyi jutott eszembe, az ilyen idős kislányok számára, de amiket írtam, azoknak érdemes utánanézni, mert, ahogyan annakidelyén én, úgy a kislányod is biztosan szeretni fogja őkat :)

Ui: bocsi, ha nem gond, megtudnád írni, hogy melyik könyv lett jó, illetve, melyik, és miért nem? :)köszi!

2011. dec. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én általános iskola alsó tagozatában (lány létemre egyeseknek kicsit furcsa módon) Verne könyveiért rajongtam. Nagyjából az általad írt életkorban (11-12 éves korom körül) kezdtem "dézsmálgatni" édesapám tudományos-fantasztikus könyvkollekcióját is (persze azért még szülői szelektálással, hogy melyiket olvashatom, és melyiket nem). Örök emlék, ahogy egyik éjszaka titokban leemeltem a polcról a Solarist, ami akkor nekem hivatalosan még "tiltólistán" volt! :)


Ismerős családnál van egy most 11 éves leányzó; nála legutóbb a Harry Potter és az azkabani fogoly c. könyvet láttam, ha emlékeim nem csalnak.

2011. dec. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan még nincs gyerekem(14 éves vagyok), de le tudom írni én mit olvastam 11 évesen.

Akkor olvastam a Harry Potter könyveket először, azóta is a toplista élén állnak. Jacqueline Wilson könyveit is nagyon szerettem, az is ennek a korosztálynak íródott. Ezen kívül kereshetsz még pöttyös könyveket, vagy a könyvmolyképző Kiadó könyveit, azok is jók. Pl. Keménykalap és krumpliorr, Nyár a szigeten, Vakáció a halott utcában.

2011. dec. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!