Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen régészeti szakkönyvek...

Descence kérdése:

Milyen régészeti szakkönyvek léteznek?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, amiket használnak is a régészeti tanszéke(ke)n. Lényegtelen, hogy magyar, vagy német, vagy angol, bár a németet és a magyart jobban megértem.


A google-n már kerestem, de ott nem volt ilyen listázás, hogy melyiket használják, és hogy hol.


2011. dec. 12. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rettentően hasznos választ.


"amiket használnak is a régészeti tanszéke(ke)n"<-- Ajánlom figyelmedbe ezt a sort.

2011. dec. 13. 18:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Én szívesen segítenék neked, de ahhoz tudnom kellene, melyik kor érdekel, mert így kilométeres lenne a lista. Ha írsz közelebbit, írok neked listát.
2012. jan. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Colin Renfrew - Paul Bahn: Régészet, elmélet, módszer, gyakorlat


Ez egy alapvető munka. Elemzi az ásatások, kutatások során felmerülő alapvető kérdéseket és van benne egy pár konkrét esettanulmány is.


Hasznos lehet mág: Colin Renfrew: A civilizáció előtt

2012. febr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
ha magyarországon akarsz régész egyetemre menni: 1. 2. világháború,magyar torténelem,gorogok,rómaiak ezeket veszika legszigorúbban
2012. márc. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

a világháborút ne nézd:) régészet csak az 1700 as évek előtt "van" úgymond a többi mind más szakmához tartozik. Amit ajánlottak fentebb könyvet tényleg jó, részletező munka. Amiket pedig figyelmedbe ajánlok : a móra ferenc múzeumnak és a nyiregyházi jósa andrás múzeumnak (lusta vagyok most nagybetűzni bocsi) van fent a neten a MEKen online évkönyveik. Ott tele van mindenféle ásatási beszámolókkal, publikációkkal egy egy ilyen évkönyv, ha érdekel valami- mindegyik végén találsz könyvlistákat.


Illetve: Erdély története 3 kötetben, szintén megvan online.


Bóna István: középkor hajnala ( ez kora középkor és népvándorlás kor)

Castrum bene egyesület honlapja: ez középkor sok hasznos infóval

Hunok, Gepidák Longobárdok c. könyv szintén online (több szerzős) meg lesz a MEKen

Ha honfoglalás érdekel: akkor Erdélyi István, László Gyula, Bálint Csanád könyvei pl (most hirtelen ezek ugrottak be)De van még bőven

Őskor: Kalincz Nándort keresd (agyag istenek c. könyve egész jó) Raczky Pál, T. Dobos Viola..


Aztán alapvető: RÉGÉSZET 2000 - fent kell még lennie a neten. Na ott minden korszakról van szó a végén egy kiterjedt irodalomlistával, abból lehet csemegézni.


Illetve németek: Sebastian Brather, Florin Curta, Peter Brügel (bár lehet ő nem Peter, már nem ugrik most be)


Hát most kapásból ennyi ugrott be. Remélem tudtam segíteni:)

2012. jún. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!