Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A parfüm kötelező olvasmány?

Slora kérdése:

A parfüm kötelező olvasmány?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm mondta,hogy gimnáziumban kötelező olvasmány lesz,ez igaz?
2012. jan. 1. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, ez egy oltári baromság.
2012. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy. Jó könyvek soha nem kötelezők.
2012. jan. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ezzel azért vitatkoznék, szerintem rengeteg gyönyörű szépirodalom, ami egyben kötelező olvasmány is: jó könyv. Ha nem így gondolod, vagy nagyon fiatal, vagy nagyon ostoba vagy.
2012. jan. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell rögtön lehülyézni azért, mert nem tetszett az Egri csillagok vagy a Kőszívű ember fiai.

Igen, fiatal vagyok és az utolsó kötelező amit élveztem, az a Vuk volt 8 évesen.

Remélem igazad van, és a későbbiekben lesz szerencsém JÓ kötelező olvasmányokhoz.

Sőt, nyugodtan ajánlhatnál nekem párat.

2012. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hülyéztelek le, azt írtam,hogy vagy fiatal, vagy ostoba vagy. Kiderült: Fiatal vagy. :-)

Csáth Géza novellái, Móricz regényei, Tömörkény István novellái, Mikszáth, Arany János balladák... tele vagyunk remek olvasmányokkal. Nem tudom, hogy ezek közül melyik a kötelező most.

2012. jan. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Kérdésre: nem a parfüm nem kötelező


Kedves fiatal kinek nem tetszett az egri csillagok sem a kőszívű ember fiai. Azok közül, amiket az előző válaszoló írt ÉN egyiket sem ajánlanám főleg nem Mikszáthot.(nincs ezekkel semmi baj csak szerintem, ha nem tetszettek az ilyen átlag kötelező olvasmányok, akkor ezek sem fognak)

Inkább:

Madách Imre : Az ember tragédiája

Karinthy Frigyes : Tanár úr kérem

Franz Kafka : Az átváltozás

Henrik Ibsen : Vadkacsa

Vörösmarty Mihály : Csongor és Tünde

Thomas Mann : Mario és a varázsló


Biztos van még sok jó, ami kötelező de most ez jutott eszembe.

2012. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :-)
2012. jan. 2. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!