Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jó ifjúsági regények?

Jó ifjúsági regények?

Figyelt kérdés

Tudtok nekem jó ifjúsági regényeket ajánlani?

(Nem ponyvákat, mint pl. Twilight és társai)

Keresnék valami romantikusat, ami nem csöpög a nyáltól, de nem feltétlen csak szerelmes regényeket várok.

Köszi!


2012. jan. 4. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Scott Westerfeld - Csúfok Trilógia (Csúfok, Szépek, Különlegesek)
2012. jan. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bianka Minte-König: Szerelem... teljes káosz
2012. jan. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

John Green - Alaska nyomában, elég érdekes és szerintem jó is,drámai is de van szerelem is benne meg mindenféle.


Judy Bloom - Amíg együtt a csapat ez inkább barátnős de romcsi is részben.


Celia Rees-Kalózok, Sovay ezek középkori de NAGYON tényleg nagyon jó történetek, tinisek de em gagyik és érdekesek

Mary Hooper - szirmok a hamuban, édességek kicsiny boltja : szintén középkori, a londoni pestis meg tűzvész idején játszódik de nagyon nagyon szép és érdekes.


Louise Rennison - a macskám, a családom és a fiúk - vicces, angol tinikönyv de egyáltalán nem nyálas


Négyen egy gatyában - ez is drámai, szerelmes, mindenképpen jó.


Zoey görbe utakon - muszáj elolvasnod.


Remélem segítettem kicsit. :)

2012. jan. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Olyat keress, amiben a gyerekek fellázadnak. Legjobb téma.
2012. jan. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szia :)

Én eeket szeretem:

Jane Eyre- [link] egyálalán nem álltalános, csöpögős, szerintem minden lánynak érdemes elolvasni :)

Büszkeség és balítélet - [link] csakúgy mint az előbbi, ez is kalsszikus, és az egyik nagy kedvencem :)

Celia Rees műveit é is tudom ajánlani, és csakúgy , mint a másik hozzászóló, én is a Sovay- t [link] és a Kalózok!-at [link] ajánlom leginkább. Bár nekem a Bűbájos Mary is tetszett, de annak a 2. része szerintem nem sikerült valami jóra, s mivel az 1,. könyv nyitvahagyja a történet végét.,, el kel olévasni a 2,. részt is, és így a 2 könyet egybe kell venni, ezálltal pedig a 2. rész szívonala lehúzza a könyvet :/ :(

Ajánlom továbbá :

Syrie james: Jane austen magánélete/naplója- [link] ez egy igen színvonalas mű, ami borzalmasan izgalmasan tárja elánk, az írónő életét, azzal a változtatással, hogy azíró belesztőtt egy szerelmi szálat a töténetbe. Szívfacvsaróan gyönyörű történet, mindenképp érdemes elolvasni! :)

Charlotte Bronte naplója [link] - szintén a fent említett író tollából. Ez a történet, tökéletesen hűen ábrázolja a bronte család, életét, bolsdogságát, és szomorú tragédiáját. Egyépként a könyv, én úgy érteztem, nem szomorú, mélabús hangvételű, sőt, nem csak úgy éreuztem, hanem igen :D, kijelkentem, hogy a könyv, szerintem vidám, kedves, és szívmelengető. Amikor olvastam, sokszor percekig mosolyogtam magamban egy monológ miatt, és a végén, már szinte nevetnmi támadt kedvem :)

A burok - [link] Ez egy sci-fi ( és ne vess meg érte, hogy ezt merem ajánlani :D) ugyan az írta, mint az Alkonyatot, de szerinem ez a regény, klasszisokkal felülmúlja azt. :) - én egyszerűez imádom, izgalmas, fordulatos, nem mindennapi :), szerintem tegyél vele egy próbát, és kezd el olvasni!

hÁT MOST EGYENLŐRE -HIRTELEN :) - ENNYI JUTOTT ESZEMBE :)

kéRLEK, MAJD ÍRD MEG, HOGY HOGY TETSZETTEK, HOGY MIKET FOGSZ, ÉS MIKET NEM, ELOLVASNI, ÉS HOGY MIÉRT, ÉS HA MÁR TÚL VAGY RAJTUK, KÍVÁNCSI VAGYOK A VÉLEMÉNYEDRE IS RÓLUK :) ( HA PERSZE NEM VESZED TOLAKODÁSNAK! :) )

eLŐRE IS KÖSZI! SZIA

2012. jan. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ohh, egyáltalán nem veszem tolakodásnak, sőt. De inkább itt nem offolok, írok privit.:)
2012. jan. 5. 14:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Anne-Laure Bondoux: A princetta és a kapitány
2012. jan. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én még anno a nagymamámtól kaptam egy könyvet.Csak ajánlani tudom.Van benne szó lázadó eszmékről,vágyakról és szerelemről. Emellett érdekes,mert egy valós személy történetét dolgozza fel (diákéveitől Petőfin át a szabadságharc végéig).

Kertész Erzsébet: Szendrey Júlia

2012. jan. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A Szendrey Júliát már olvastam, nekem is tetszett ;)
2012. jan. 7. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!