Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek ez a könyvbevezeté...

Szerintetek ez a könyvbevezetés jó? Saját,12/f

Figyelt kérdés
2037-et írunk. A nevem Peter Gefferson. A Svédországi Stockholmban élek. Ez a világ nagyot változott az elmúlt 20 évben… akkor, 2017-ben 13 éves voltam. A robotika sokat fejlődött ebben az időben. Az embereket teljesen kivonták a munkából, mindent a robotok végeztek. Az emberek ennek ellenére havi 10.000 koronával gazdálkodhattak, ami elég jó, mert nem voltak szegények és gazdagok. De ez egyben rossz is… Az emberek már semmihez nem értettek, egy kenyér vajjal megkenéséhez vagy egy izzó kicseréléséhez is a házi robotokat hívta mindenki… én még abba a korosztályba tartoztam, aki az ilyen alapvető dolgokat megtanulta… én vidéki gyerek voltam, ezért az állatok etetését és hasznosítását is megtanultam. A világ teljesen megsemmisült, körülbelül minden 100. emberre jutott egy állat. Növények is csekély számban, de –szerencsére- még vannak. Az autók végsebessége 500-ra, a vonatoké 400-ra, és a repülőké 3300 km/h sebességre növekedett a robotikus időkben. Hosszú útra készülődtem, a messzi világűrbe…
2012. jan. 6. 16:25
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Annyit rontottam, hogy ott, hogy a ...robotikus időkben. vége van a "naplóbejegyzésnek", és az, hogy "hosszú útra készülődőm, a messzi világűrbe..." az jelen időben van, és már nem tartozik a naplóba.
2012. jan. 6. 16:37
 2/17 A kérdező kommentje:
Címe még nincs, de olyasmi lesz, hogy Peter Gefferson különös élete vagy vmalami ilyesmi
2012. jan. 6. 16:38
 3/17 anonim ***** válasza:

Nagyjából jó, ígéretesnek tűnsz.

nem kell a "vajjal". "egy szelet kenyér megkenéséhez[...]"


Viszont valahonnan már ismerős a sztori, a világ leírása, úgyhogy nézz körbe, mielőtt leírsz valamit, csak óvatosságból ;)

2012. jan. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
xD csak azt apa szokta nekem mondani h nem tok megkenni 1 kenyeret meg h a szendvics is rosszul áll a kezembe :D de nem tudom, hol láthattad, mert ez a saját fejemből pattant ki... komolyan!
2012. jan. 6. 20:53
 5/17 anonim ***** válasza:

Sok helyen látszódik, hogy még fiatal vagy és másképp fogalmazol, illetve az is, hogy nem egy bestseller író írta, de összességében se a sztorival, se a megfogalmazással nincs baj.


Viszont ami technikailag hülyeség:

vonatok már évek óta 400+ km/h-val mennek fejlett országokban.

2012. jan. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Arra majd figyelj, hogy jó indokot válasszon magának, mert elég nagy elhatározás kell, hogy otthagyd a biztos vagyont, kényelmet és elmenj a világűrbe.
2012. jan. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem 13 éves létedre egész jól írsz. Látszik rajta, hogy még fiatal, és kezdő vagy, de mindig van hova fejlődni.

Figyelj a tőmondatokra, mert néhol elég sok - pl. az elején -, s emiatt szaggatottá válik a történet menete. Legalábbis számomra.

A '...' után van, amikor kis betűvel kell kezdeni a következő mondatot, de van, amikor nem. Speciel nálad több helyen is naggyal kellett volna.

Amúgy nekem tetszik az alapsztori, kíváncsi lennék a folytatására is :)

13/L

2012. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Bocs, most nézem, hogy elírtam xD 12 éves létedre :D Csak telefonról írok, és könnyen félre lehet itt ütni... :S
2012. jan. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kösz! Amúgy ez csak ilyen naplóbejegyzés szerű, hogy tudjuk, kiről van szó, de nem erről szól igazán a történet. Persze a vidéki gyerek tulajdonságnak majd hasznát veszi, a világűrbe azért megy, mert asztronauta, (ezt majd beleírom), és igen, tudom hogy a mágnesvonat 600-zal megy, de itt magyarországon kb 120 a max xD ja, az első fejezet, hogy nagyjából értsétek. Egy misztikus, új univerzumba kerül Peter, mert elkeveredett a világűrben, de ez csak később derül ki, mert elveszti az eszméletét, és nem emlékszik semmire, de kezd neki visszajönni egyre jobban az infó, tudja, h a Földön él(t), ami a tejút rendszerben van... szóval a bevezető csak az ő szemszöge, egy naplóbejegyzés (amit később megtalál a zsebében, és így kezd derengeni az élete).



A földre zuhantam. A hely rideg kőaljzata miatt egész testem átjárta a hideg. Nem láttam semmit. A szemem még nem szokott hozzá a sötéthez. Nem tudtam, ki vagyok, hogy hol vagyok, és hogy honnan jöttem. Hirtelen valami kaparászás szerű hangra lettem figyelmes a sötétben…

Eluralkodott rajtam a félelem és pánikba estem. Ez a valami egyre közelebb ért. Közel hajtotta hozzám a fejét. Éreztem a hűvös, párás leheletet. Kezdtem megszokni a sötétséget. Már láttam, hogy valamiféle teremben lehetek. Annyit láttam, hogy ez a lény 2-3 fejjel magasabb, mint én. Eddig nem mutatott ellenséges reakciót, úgyhogy kicsit megnyugodtam, de a szívem még mindig nagyon gyorsan vert. Megszólalt:

- Ki vagy te, és honnan kerültél ide?- kérdezte.

-N-N-nem tudom…- válaszoltam. –Nem emlékszem semmire.

-A nevem Leoxon. Üdvözöllek a Deluxe univerzumban!

-Deluxe univerzum? -visszhangoztam. –De… az univerzum a világmindenség, nem igaz?

A lény felkacagott. Hangos, öblös nevetése betöltötte a termet, amin először pillantottam körbe itt tartózkodásom óta. Még mindig homályosan láttam, de annyit már kivettem, hogy a „terem”, ahol vagyunk, valójában egy barlang. Kezdtem visszaemlékezni, és már tudtam: a Földről jöttem. De a nevemre még mindig nem emlékeztem...

-Még hogy az univerzum a világmindenség!– mondta még mindig kacagva. –Az univerzum nem a világmindenség. Sőt! Az univerzum egy porszem a világmindenséghez képest- mondta már kissé komolyabban, de a szemében még mindig ott bujkált az a megvető pajkosság az előbbi megjegyzésem miatt.

-Arra emlékszem, hogy a Földről jöttem… hallottál már róla esetleg?

-A Föld… hmm, hmm… nem. Sajnálom, de nem rémlik.

-A Tejút rendszerben van! A naptól számítva a 3. bolygó! –válaszoltam, amint emlékezetem kezdett visszatérni. De még mindig nem tudom, ki vagyok, és hogy miként kerültem ide…

2012. jan. 7. 10:42
 10/17 A kérdező kommentje:

Kösz! Amúgy ez csak ilyen naplóbejegyzés szerű, hogy tudjuk, kiről van szó, de nem erről szól igazán a történet. Persze a vidéki gyerek tulajdonságnak majd hasznát veszi, a világűrbe azért megy, mert asztronauta, (ezt majd beleírom), és igen, tudom hogy a mágnesvonat 600-zal megy, de itt magyarországon kb 120 a max xD ja, az első fejezet, hogy nagyjából értsétek. Egy misztikus, új univerzumba kerül Peter, mert elkeveredett a világűrben, de ez csak később derül ki, mert elveszti az eszméletét, és nem emlékszik semmire, de kezd neki visszajönni egyre jobban az infó, tudja, h a Földön él(t), ami a tejút rendszerben van... szóval a bevezető csak az ő szemszöge, egy naplóbejegyzés (amit később megtalál a zsebében, és így kezd derengeni az élete).



A földre zuhantam. A hely rideg kőaljzata miatt egész testem átjárta a hideg. Nem láttam semmit. A szemem még nem szokott hozzá a sötéthez. Nem tudtam, ki vagyok, hogy hol vagyok, és hogy honnan jöttem. Hirtelen valami kaparászás szerű hangra lettem figyelmes a sötétben…

Eluralkodott rajtam a félelem és pánikba estem. Ez a valami egyre közelebb ért. Közel hajtotta hozzám a fejét. Éreztem a hűvös, párás l

2012. jan. 7. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!