Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mért nem lövik le szimplán...

Hejj kérdése:

Mért nem lövik le szimplán Harryt egy pisztollyal? Végülis Voldi bármikor szerezhetett volna egyet, nem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 9. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert a regényekbe főleg az ilyen népszerűekbe a jó mindig győz kell, hogy legyen.
2012. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Mert az túl "alantas" módszer, vagyis azt az emberek használják. Hasonló kérdés, hogy más könyvekben miért magyaráz annyit a rossz szereplő a ravasz meghúzása előtt?
2012. jan. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
épp ez az
2012. jan. 10. 19:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Na igen, ez teljesen jogos kérdés.
2012. jan. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
am voldinak annyi esélye volt legyőzni harryt...kb minden részben..pl az 5.ben amikor harcolt dumbledore-val utána valahogy nem is tudom megállított az időt körülöttük, akkor is megölhette volna. egy varázsige 2 másodperc se.....amúgy meg amikor voldi és dumbi harcoltak az aurorok hol voltak? nem a másik 'teremben'? hiszen harry csak kicsit követte bellatrixet
2012. jan. 11. 23:53
 6/10 anonim ***** válasza:
ez nekem is eszembe jutott... végül arra jutottam, hogy az nem lett volna elég, mert azt simán kivédheti egy varázsige... akkor már inkább a tuti gyilkos átok:)
2012. jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mert pisztolyt a muglik használnak, Voldemort pedig gyűlöli és lenézi a muglikat.

Azt hogy érted, hogy az 5. részben megállította az időt körülöttük? A könyvben, vagy a filmben?

2012. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
a könyvre nem emlékszem, rég olvastam..de a filmben volt amikor caramellék meglátták őt a minisztériumban..dumledore meg harry nem mozogtak, és a por és megállt a levegeőbe körülöttük
2012. jan. 20. 17:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem, mert egy puskagolyót valószínűleg legalább száz különböző átokkal/bűbájjal lehet kivédeni/átváltoztatni/szétrobbantani/lelassítani(, majd elkapni vagy elhajolni)/eltéríteni/a kezét keménnyé tenni, majd mint fogó elkapni

Én is aki nem vagyok varázsló kapásból tudok mondani néhány varázsigét ellene: Protego(pajzsbűbáj), Reducto, (felrobban a golyó, ha jól céloz), Vingardium leviosa(lebegtetőbűbáj, elirányíthatja), ezen kívül kis utánajárással: Descendo-> felrobban, Mobiliarbus->lebeg és irányítható, Evapores-> eltűnik

Ezen kívül, nyilvánvaló, hogy ha Voldemortnál egy pisztoly van mint fegyver, Harrynél akkor is van pálca, a pisztoly pedig nem véd az átkoktól. Ha pedig van nála pálca, a psztoly tök fölösleges, mert ha azzal gyilkos átkot tud küldeni, de ugye ha H. azt kivédi egy golyó semmi ahhoz képest. Ha meg Harrynél nincs pálca, akkor is mindegy, hogy pálca, vagy pisztoly.

2012. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja, tudom mire gondolsz. Nem állították meg az időt, hanem Voldemort Harry testébe bújt, egyesültek.

Akkor mozdulatlanok szerintem, miután V. elhagyja Harry testét. Akkor nem tudná megölni, mert ott van mellette Dumbledore, megvédte volna.

2012. jan. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!