Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok véleményt a könyvem...

NagyD1990 kérdése:

Mondanátok véleményt a könyvem prológusáról? Még csak most írom, de kíváncsi vagyok az emberek véleményére. Mindenesetre a prológus kész, már "csak" az egész könyvet kell megírni.

Figyelt kérdés

Több ezer évvel a halandó fajok megjelenése előtt létrejött az élő bolygó, Either. Ennek magjában egyfajta energia áramlott, amit egyfajta fonalakon keresztül közvetített a felszínén elterülő élővilágnak, többek között a növényeknek. Ez az erő volt, mely éltette a bolygó lakóit, beleértve az állatokat és az embereket, de köztük és a mag között egyfajta kötetlen kapcsolat alakult ki. Mindegyik személy testében megtalálható az energiafonal, azonban a halandóknál ez a gyűlölet és a többi negatív érzelem miatt képes volt beszennyeződni. Ennek okán nem tudott visszajutni a magba, így az Either megalkotta az öt titánt, kiknek rendeltetése az energiák megtisztítása lett.

Ahogy az intelligens fajok fejlődésnek indultak, a személyiségük és tudásuk jelentősen megváltozott, immár kialakult egy érzés ami hatalom utáni sóvárgásban nyilvánult meg. Hogy eleget tegyenek vágyaiknak, az emberek egy hosszú, borzalmas háborúba kezdtek, mely milliós áldozatokkal járt. Így hirtelen hatalmas mennyiségű szennyezett energiafonál keletkezett, amit már a titánok sem voltak képesek megtisztítani. Egyikük mégis tett rá egy próbát, és magába szívta az összes energiát. A bennük rejlő gyűlölet megfertőzte az Ötödik lelkét, s így az véget nem érő pusztításba kezdett. A titánok elfogadták sorsukat miszerint csak saját életük árán tudják legyőzni testvérüket. Így mielőtt meghaltak, erejük egy töredékét szétosztották az arra érdemes emberek között, akik saját belátásuk szerint használták fel azt.

Így jöttek létre az energiahasználók, akik a titánok akarata szerint a bolygó védelmére rendeltettek. Azonban ahogy múlt az idő, ez a képesség utódról-utódra szállt, s azok között számtalan olyan ember akadt, aki hatalmát nem a közjó érdekeire használta, hanem olyan tervek megvalósítására, ami rövid úton véget vethet az egész emberiségnek…


2012. jan. 15. 18:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Őszinte véleményt vársz? Csapnivalóan közhelyes. Az első mondat után ásít egy nagyot. A másodikon elgondolkodik, minek is olvassa, a harmadiknál legyint és továbblép.
2012. jan. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha a kiadónkban jelentkeznél vele, úgy vállalnánk a gondozását, hogy a cég neve nem kerül bele (magánkiadás), s kifizeted az előkészítés és nyomtatás teljes költségét.
2012. jan. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én érdekesnek tartom. El is olvasnám, de ez így inkább tartalomnak tűnik. Ha jó regényt akarsz írni ne ilyen prológust válassz. Ezeket az infókat inkább csepegtesd bele a történetbe. Pl egyik szereplő a másiknak elmeséli. Én jobban szeretem, ha fordulatos és fokozatosan derülnek ki dolgok, mert így az első pár mondat olyannak tűnt mintha valami természettudományos magyarázatot olvasnék. Egyébként jó alapötlet, fantasy sci-fi keverék.
2012. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik, jó, nem a legeredetibb, de ma már nagyon kevés eredeti művel lehet találkozni. Ez tényleg nem tűnik igazi prológusnak, hanem valami előtörténet, ezt mondjuk a szereplők elmesélhetnék egymásnak, vagy ilyesmi... persze, ez csak ötlet.

Én mindenképpen biztatlak, és ha kell majd vélemény és/vagy javítás a többihez, csak szólj:)

2012. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Igen, lehet kissé sablonos. Abban viszont igazatok van, hogy ezt akár a történetbe is beleszőhetem. Még meggondolom a dolgokat. :)
2012. jan. 15. 20:25
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

Kötekedésnek tűnhet de nem annak szánom:

Aki írásra szánja a fejét, s azt közzé is szeretné tenni, nem árt ha legalább az alapfogalmakkal tisztában van.

Prológusa színpadi műnek (drámának, operának van), s manapság már nem divat. Rendszerint a történet előzményeit foglalja össze. Nem arról szól, ami majd a drámában lesz, hanem arról mi előzte meg azt.

2012. jan. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
18%

Hihetetlenül unalmas, már ne haragudj. :(


Én is írok, de ilyet fel nem tennék ide, nem lenne képem hozzá.

2012. jan. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
3. válaszoló:Prológusa sok regénynek van, talán nem olvasol eleget. Az igaz hogy előzménynek számít de nem feltétlen kell egy monoton leírásnak lennie.Egy pro. játszódhat egy nappal vagy száz évvel korábban a tényleges történetnél. A prológus még most is divat kedves 5. válaszoló.
2012. jan. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
23%
Már elnézést, de nincs. Drámának, operának van prológusa. Regénynek sok mindene lehet, prológusa nem. Kiadói munkatársként azért van némi fogalmam erről.
2012. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Először nagyon emlékeztetett az Avatarra,és utána se találtam semmi egyedit benne.Stilisztikailag is egy szemét.Elnézést,de ez a véleményem.
2012. jan. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!