Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes elolvasni a Da Vinci...

Érdemes elolvasni a Da Vinci kódot?

Figyelt kérdés

Megvan könyvbe, most a szemezés helyett el szeretném olvasni, de még gondolkodok.

Milyen? Izgalmas vagy unalmas? Rejtélyes vagy egyhangú?


Véleményekre lennék kíváncsi, végülis jó vastag könyv.:9


2012. jan. 19. 14:57
 1/8 Gil Yepes válasza:
Sose nézd milyen vastag, a lényeg a technika :-) De ne térjünk el a témától, szóval szerintem olvasd el, megéri. Nem magasztalom, egy aránylag könnyen követhető kevés szálon futó, akciódús, izgalmas könyv, az igazi pluszpont, a benne található érdekességek, olyan információk, amelyek sokszor meglepőek, és nagyrészben igazak. Félreértés ne essék, nem fogsz nagy tanulságot vagy katartikus élményt kapni a végén, de egy pörgős ponyva, sok érdekességgel....
2012. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is érdemes elolvasni.Meg eléggé olvasatja is magát a sok egymásból következő dolog.És lehet hogy vastag,de nagy betűvel van írva :)
2012. jan. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És rejtélyes is vagy nem? Izgalmasságát mennyire értékelitek : 10 pontból mennyi...köszi:)
2012. jan. 19. 17:40
 4/8 anonim ***** válasza:
10/7
2012. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nem osztom az első válaszoló véleményét.

Én utánanéztem sok érdekes infónak (nem kevés időmbe telt, de érdekelt), néhányról már eddig is hallottam, és alapból tudtam, hogy nem igaz. Persze az információk kb. 15%-a igaz. Csak nem árt utánanézni, hogy mi tartozik ebbe bele.

Szóval: ha elolvasod, végig tartsd észben, hogy ez egy regény, nem tudományos esszé. Nekem az Angyalok és démonok speciel jobban tetszett, de azért nem unalmas (főleg, ha eddig még nem olvastál könyvet Brown-tól). Rejtélyesnek rejtélyes, de.... ennyi. Én inkább a helyszíni leírások miatt szeretem a DB könyveket.

2012. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Gil Yepes válasza:
Adhatnál néhány példát ami nem igaz, kíváncsi lennék ezekre. Az Angyalok és démonok nekem is jobban tetszett. Ha a felvázolt elméletekről beszélsz, azokat természetesen nem lehet kézpénznek venni, de várnék néhány "kamu" példát...
2012. jan. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

az a baj, hogy régen olvastam. De megpróbálok példákat hozni. Amit a Sir Constatntinus császárról mesélt, az csak legenda. Az is, hogy ő állíttatta össze a Bibliát 300-ban.

Ezenkívül Dan Brown szerint a Niceai zsinatig senki nem tekintette Jézust Isten fiának. Nos, ha felcsapod Máté evangéliumát rögtön azzal kezdődik, hogy Jézust Isten fiának nevezi. Márpedig az evangélium keletkezését Kr.u. 50-re datálták.

A Q evangélium (Q forrás) létezésére szintén nincs semmi bizonyíték. A Holt-tengeri tekercsek az Ószövetség teljes egészét tartalmazzák (kiv. Eszter könyvét) , semmi köze Jézus korához.

Ennyi jutott még eszembe. Ja, és még a Sion-renddel kapcsolatos dolgok:

1. bizonytalan, hogy egyáltalán létezett e

2. A lista, amely a tagjainak nevét tartalmazza, kamu.

("az állítólag ma is létező Sion-rend és az állítólag 1975-ben megtalált dokumentumok, a Dossiers Secrets, melyek a rend számos vezetőjét, így Newtont, Boticellit, Victor Hugót vagy magát Da Vincit is megnevezik, egy francia szélsőjobboldali szervezet hatvanas évekbeli kreálmányai.")

Az Angyalok és démonok igazságtartalma több, de fontosabbak a regény mögött álló dolgok, amelyek Brownt ihlették (Tudomány contra egyház; intrikák a Vatikánban stb.)

Ennyi jutott eszembe.

2012. jan. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jajj, és a kérdezőnek: SPOILER!!!

Te ne olvasd el a hozzászólásomat, ha el szeretnéd olvasni a könyvet:)

Csak utána.

2012. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!