Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi szükséges ahhoz, hogy...

Adam934 kérdése:

Mi szükséges ahhoz, hogy könyvet írjak?

Figyelt kérdés
Ha esetleg arra adnám a fejem, hogy könyvet írok, mire és kikre lenne szükségem? A kész irományt el kell vinni egy nyelvészhez, hogy átnézze szerkezetileg, tartalmilag és helyesírásilag? Esetleg olyan embernek aki tisztában van a szerzői jogokkal, ha esetleg olyat írnék a könyvben, amit már valaki egyszer leírt? Szükséges hozzá valami bölcsész, vagy irodalmi végzettség?
2012. febr. 2. 08:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kiadói munkatárs vagyok.

A könyvíráshoz semmi nem kell, még tehetség sem. Ha meg akarsz belőle élni, nem baj, ha legalább egy Gyűrűk ura vagy Harry Potter színvonalú (?) művet írsz. Garancia akkor sincs rá, hogy bármit is hoz a konyhára.

Ha elkészültél a könyvvel, akkor megkereshetsz egy kiadót, ahol nyomda alá rendezik. Két eset lehetséges. A cég nevével vállalja a könyvet, vagy magánkiadás lesz.

A leadott anyagot (Formázattlan, sima word doc kell.) egy korrektor megolvassa (sic!), javítja. Egy tördelő betördeli. Készítenek egy printet, amit megkapsz. Olvasd át figyelmesen! Jelezd, ha valami hibát találsz, másképpen szeretnéd stb. A visszaküldött munkán a tördelő elvégzi a javításokat, a korrektor pedig ellenőrzi, hogy minden javítás megtörtént-e. Új hibákat már nem keres.

Közben készül egy borítóterv, melyet veled egyeztetve, hasonló munkamenetben készítenek el.

Ez után kerül a könyved a nyomdába, majd a kötésztre. Ez gyakran egy cég, de vannak önálló üzemek is.

Értékesítés megoldhatod magad is, ha tudod. A boltok csak bizományban veszik át, azaz nem fizetnek érte. Az eladott példányok árából részedhetsz. A kereskedők 30%-ot levesznek belőle.

A költségeid több elemből épülnek fel, s igen magas is lehet.

A kiadó munkája fix összeg, nem függ a példányszámtól. A nyomtatási és kötészeti árban szintén vannak fix összegek, s példányszámtól függő is.

Az egy könyvre jutó kiadásod csökken, ha több példány készül. (Nem egyenesen arányos). A több könyvet viszont nehezebb eladni.

A 2-300 ezer forinttól több millióig változhat ez az összeg.

2012. febr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is kérdezni szeretnék. Ha van egy történetem, amit ki szeretnék adni, de saját illusztrációim vannak hozzá és a borító grafikáját is én készíteném, az hogy működik. (Nem a tipográfiáját, csak annak is az illusztrációját, illetve a cím betűtípusát.)
2012. febr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!