Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan vegyem rá magam az írásra?

Hogyan vegyem rá magam az írásra?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy szeretek írni, és tudok is, de egyszerűen képtelen vagyok rávenni magam mostanában. (A tudok írni-t ne egoistaságnak vegyétek, hanem arra értve, hogy tudok értelmesen fogalmazni stb... Nem hinnném, hogy egy felfedezetlen őstehetség lennék, de nem is a legborzasztóbb xD).

Lehet, hogy túl lusta vagyok hozzákezdeni, nem tudom. Esetleg van valami ötletetek?

Ha egyszer belelendülök, általában azért elvagyok egy-két óráig is egy füzet és egy toll társaságában...

Válaszokért előre is köszi! :)

(Helyesírási hibákért bocsi, csak telefonról írni nem olyan könnyyű...)



2012. febr. 18. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez egy hobbi. Feltételezem, nem ebből élsz. Akkor meg ne akard "rávenni magad", hanem csak akkor írj, ha van hozzá kedved. Viszont ha ez az egyetlen hobbid, amit szeretsz is, meg mások várnak a történeteidre, és tele vagy ötlettel, akkor két oka lehet, miért nem tudsz írni.

1. nincs ihlet. Ötlet van, de azt megírni - azért kell más is. Ilyenkor nincs mit tenni, várni kell.

2. nincs hangulat. Ez a gyakoribb, az ihlet néha megjön írás közben is. Ha volt régebben valami, amit szerettél csinálni írás közben, mondjuk zenehallgatás, vagy rohadó almák szagolgatása (ne nézz így rám, Schillernél állítólag ez hozta meg az alkotókedvet), akkor csináld azt. Illetve az üres lap szindróma sokat segít: toll, papír, lehetőleg A/4-es, üres, szép fehér... Hívogat.

Ha semmi, de tényleg semmi, akkor pár napig ne is gondolj rá. Ne akarj görcsösen írni, sosem fog menni. Ha ez után sem megy, akkor... hát, ha nagyon kell írnod, mert az ajtót verik a történetért, akkor ülj le, duráld neki magad, hogy most ha leszakad a kezed, akkor is írsz, aztán menni fog. Nem lesz olyan, mintha magától jönne, de talán nem sokban különbözik majd.

(Ó, néha az is hatásos, ha visszaolvasgatod a régebbi műveidet. Visszaráz a stílusba.)

2012. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 étoile et lune ***** válasza:
Ezt nem lehet erőltetni, és az üres papírtól sem lesz ihleted. Nálam az váltja ki az ihletet, ha valamivel nagyon felhúznak, és ,,meg akarom mondani, hogy is van ez", de ez persze téma, műfajfüggő. Én nyaranta tudok csak írni, már nem is erőltetem máskor, ha egyszer nincs hozzá kedvem. Nálam ez nem hobbi amúgy, komolyan veszem. Magyarországon viszont nem kapsz pénzt előre a kiadóktól, hogy addig megélj belőle, amíg kipréseled magadból az egész történetet, szóval javasolt mellette szakmázni is.
2012. febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!