Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek Giovanni...

Mi a véleményetek Giovanni Boccaccio: Dekameron című művéről? és kinek melyik nap melyik története tetszik a legjobban?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Fú, nagyon régen olvastam. A Pokol nagyon tetszett, a Purgatóriumon viszont nem tudtam átrágni magam, kicsivel több mint a feléig jutottam el. A Paradicsomba így bele se kezdtem :) De tervezem, hogy újra nekifutok. A Purgatórium nekem túl csöpögős és unalmas, egysíkú volt, pláne a Pokol után, ami meg eléggé változatos volt. De mivel még nem olvastam végig a művet, ezért nem nagyon bírálnám. :)

Mivel már 10 éve annak, hogy olvastam, kicsit homályos a dolog, de volt benne egy olyan történet, ahol a pápák? (vagy más magas egyházi fők) fejjel lefelé kerültek már nem tudom miben, valami kútszerűbe, amikor meghalt az egyik, az került fölülre, később jött rá a következő, stb.

Remélem azért kitalálható, hogy mire gondoltam :D Ha olvasnám az elejét akkor egyből beugrana az egész, de így... :/

2012. febr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elnézést, még hozzátenném:

Érdekelne, hogy a kérdéseidre neked mi a válaszod.

2012. febr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszodat :-)

Másodszor hát én is régebben olvastam már, de gondoltam, hogy talán most is olvasgatok belőle, vagy talán az egészet elolvasom. Azért tetem fel a kérdést, mert gondoltam, hogy azokkal a történetekkel kezdem majd amik másnak is tetszettek. Szerintem Boccaccionak ez a műve sokszínű, vannak benne olyan történetek (legalábbis amiket olvastam) amik tetszettek...például a 8. napon több történet is tetszett, akkor a 2.nap 3.novellája is szerintem jó...a többire sajnos nem nagyon emlékszem...ezért is szeretném még beleolvasni. Persze olyanok is voltak amik nem tetszettek nekem, vagy épp hülyeségnek találtam az egészet...ilyen pl. a 3.nap egy-két története is. Mondjuk véleményem szerint egész érdekes történetek találhatók benne, és ha azt nézzük, hogy 1348 és 1353 között keletkeztek akkor ahhoz képest szerintem nem is rosszak.

Várom a többi választ is, hogy kinek mi tetszett meg benne.

2012. febr. 22. 19:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló véletlenül nem az Isteni szinjátékról irt?

Abban van pokol, purgatórium és paradicsom.

Én nem olvastam a Dekameront de két történetét ismerem a Sólyom feláldozása (5.nap 9.története) és a Féllábú daru (6.nap 4története) szerintem azok elég jók.

2012. febr. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a harmadik nap első története volt az amit olvastam, tetszett...
2012. febr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
az első hozzászóló baromira Dante isteni színjátékát írta le... kár hogy Boacciot és Dantét összetévezstüjk.
2012. szept. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!