Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter kérdés. Lehet,...

Harry Potter kérdés. Lehet, hogy valakinek spoiler. Kérdés lent! (? )

Figyelt kérdés

A kérdésem Sirius halálával kapcsolatos. Mindig azt hittem, hogy Bellatrix ölte meg az Avada Kedavrával, de nemrég olvastam valahol, hogy csak azért halt meg, mert átesett a függönyön.

Én azt hittem, hogy Bellatrix megölte, AZTÁN átesett a függönyön. Akkor ez most hogy is van? A könyvben nincs benne, hogy milyen színű átok találja el.

Meg eddig úgy értelmeztem, hogy Harry a sokk miatt gondolja azt, hogy Sirius biztos csak elesett és mindjárt előugrik, mert Harrynek látnia kellett a zöld fénycsóvát (már ha zöld volt). Lehet, hogy nem is a halálos átok volt, csak Bella "belökte" Siriust a függöny mögé?

Kérlek, csak akkor válaszolj, ha olvastad a könyvet.


2012. febr. 26. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Bellatrix valami tök egyszerű átokkal találta el, nem tudom pontosan, talán Strupor? De nem Avadával, tényleg azért halt meg, mert átesett a függönyön.
2012. febr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
azt nem írja a könyv, hogy milyen átok vagy milyen színű fénycsóva találja el, tehát lehet a gyilkos átok is.de az átoktól hal meg, és csak utána "lebeg" át a függönyön.
2012. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
62%
Siriust Bellatrix ölte meg. Nem tudom emlékszel-e arra a részre, hogy " Megöltem Siriust megöltem hahaha " vagy valami hasonló. A másik meg. Halálfalók nem használnak "ócska" átkokat. Mindegyik ölni akar.
2012. febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem irja az atkot, de szerintem nem attol hal meg, azt irja csak, hogy arcarol nem tunt el a nevetes, de szeme elkerekedett a dobbenettol, majd atesik a fuggonyon. Amugy csak a filmben van, hogy Bellatrix kiabal,h. megolte Siriust.

De szerintem tok benan csinaltak meg a filmben ezt a jelenetet. Ott az Adava Kedavra-val talalja el Bellatrix es utana Sirius meg meg nevet egyet, meg hangokat ad, pedig ha a gyilkos atok eltalal valakit azonnal meghal.

2012. febr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. Vegulis akarhogyan nezzuk, akkor is Bellatrix felelos Sirius halalaert.
2012. febr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Igen, az tényleg csak a filmben van, hogy Bellatrix kiabál. Viszont a könyvben Harry mondja, hogy "Megölte Siriust! Megölöm!", mielőtt utánarohan.

Amúgy nekem sem tetszik az a jelenet, sőt szerintem az egész Misztériumügyi Főosztályos rész sokkal jobb a könyvben.

2012. febr. 28. 16:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem Bellatrix ölte meg.

"Sirius arcáról nem tűnt el a nevetés, de szeme elkerekedett a döbbenettől.(...) Sirius olyan szelíden dőlt el, mintha kedvéért lelassult volna az idő...."

Én ezt megölésnek vettem, bár végül is tényleg nem teljesen egyértelmű, főleg, hogy előtte tudjuk, hogy Bellatrix nem csak Avada Kedavrát használt("Sirius kitért Bellatrix piros fénycsóvája elől...")

2012. febr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én úgy tudtam hogy Bellatrix nem Avada Kedavra-val ölte meg a könyvben Siriust hanem vmi másik átokkal ami a szívén találta el Siriust és mire átesett a függönyön már hallott volt

ha jól emlékszem ugyanígy ölte meg később Molly Weasley is Bellatrix-ot hogy az átok a szívén találta el (de ott nem volt függöny)

2012. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó:

A 7. könyvben amikor Molly párbajotik Bellatrix-el írják, hogy mindketten ölni akartak. Meg ezután azért dühödik meg Voldemort mert Molly megölte a leghűségesebb szolgáját.


Alap kérdés:

Bellatrix megölte Siriust, és (mint a halottak általában szoktak :D) eldőlt. Csak úgy pluszban, mivel a boltív mellett állt, esés közben bezuhant. Egyébként Harry tényleg csak a sokk miatt képzelte azt, hogy Sirius mindjárt nevetve kilép a függönyből. Csak ezután fogta fel hogy Sirius meghalt, és ezért rohan el Bellatrix után.

Ha még mindig nem tiszta valami, akár az egész könyvsorozattal kapcsolatban, nyugodtan írj privit.

2012. ápr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Mindenki abbahagyta a harcot, kivéve egyetlen párost, akik a jelek szerint nem vették észre Dumbledore-t. Sirius kitért Bellatrix piros fénycsóvája elől, egy szökkenéssel a fekete függöny előtt termett, és a nő arcába nevetett.

- Ejnye, tudsz te ennél jobbat is! - kiáltotta gúnyosan. Hangja visszhangozva zengett a teremben.

A következő fénycsóva a mellkasa közepébe talált.

Sirius arcáról nem tűnt el a nevetés, de szeme elkerekedett a döbbenettől.

[...]

Sirius olyan szelíden dőlt el, mintha a kedvéért lelassult volna az idő. Teste kecses ívbe feszülve hanyatlott a boltív megfakult függönye felé.

Harry a félelemmel vegyes csodálkozás kifejezését látta keresztapja hajdan oly szép vonású arcán. A függöny nagyot lebbent, mintha szélroham kapott volna belé, majd miután Sirius átesett alatta, visszahullott a helyére."


"Nevetés tört fel Bellatrix torkán: ugyanaz a szertelenül vidám hang, amit unokatestvére, Sirius hallatott, mielőtt áthanyatlott a függönyön és Harry tudta, mi fog történni, mielőtt még bekövetkezett volna.

Molly átka elsuhant Bellatrix kinyújtott karja alatt, és a mellkasa közepébe talált, oda, ahol a szíve dobogott.

A nevetés Bellatrix arcára fagyott, s a szeme mintha kiguvadt volna: volt egy fél másodperce rá, hogy felfogja, mi történt vele, azután hanyatt a padlóra zuhant. A jelenet nézői üdvrivalgásban törtek ki, Voldemort pedig felüvöltött."


A könyv nem írja hogy milyen átok találta el őket, csak azt hogy a mellkasukon és nyilván ettől haltak meg


A munkám itt véget ért.

2012. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!