Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti melyiket szeretitek jobban...

Ti melyiket szeretitek jobban egy könyvben?

Figyelt kérdés

Ha olyan mintha kívülről mesélnék el a történetet, vagy mintha a karakter mesélné el, hogy mi történt vele. pl: Jenna repülővel utazott California-ba vagy Repülővel vágtam neki California-nak. Ilyesmikre gondolok. Fontos lenne igazából, meg érdekel is, hogy ki melyiket szereti jobban.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)


2012. febr. 27. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem valaki ezt, valaki azt. Nekem is változó. Van, h szeretem az E/1-es elbeszélést, máskor azt szeretem, ha E/3-as elbeszélés van.

Konkrét példák: Kurt Vonnegut: A mesterlövész, Stieg Larsson: Millenium trilógia (ezeket nagyon szeretem :) elbeszélés szempontjából is), de az Alkonyat elbeszélését is szeretem :) Am, miért, könyvet akarsz írni? ;)

2012. febr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, szoktam könyveket írni, de nem emiatt volt fontos. Csak kíváncsi voltam, mert én úgy jobban tudok azonosulni egy történettel, ha E/1-ben van és gondoltam megkédem ti hogy vagytok ezzel. Köszönöm a válaszodat! :)
2012. febr. 27. 17:26
 3/6 anonim ***** válasza:

E/1-ben jobban lehet azonosulni, jól lehet belső érzéseket leírni, sokkal közelebbinek érzed, és CSAK azt tudod, amit maga a karakter. Viszont ez lehet hátulütő is, ha több szálon fut a történet könnyebb váltogatni ha E/3-ban van. Persze úgy is lehet váltogatni, ha egyszer egyik mesél aztán a másik, de akkor is kiránt kicsit a karakter fejéből hogy a másikba rakjon bele, ami elveszi azt az érzést hogy te vagy ő.

Mindkettőnek megvan a maga varázsa, én szeretem mind a kettőt, kicsit más a hangulata, de talán az azonosulás miatt az E/1-et jobban szeretem. Persze mások fejébe se rossz belenézni, erre is nagyon jó ötletek vannak, hogyan lehet a 2 szálat megoldani egy E/1-ből. :)

2012. febr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, mi a történet.

Ha egy szemszögből elég az írás, akkor a legjobb az, ha E/1-ben van. Én így sokkal könnyebben azonosulok a szereplővel, szinte olyan , mintha a legjobb barátom lenne.

Viszont ha az eseményt több szemszögből mutatják be és sok szálon futnak az események, akkor az E/1 csak megkavar, sokkal jobb külső szemszögből írni/olvasni.

2012. febr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha olvasom, akkor nekem teljesen mindegy. Az E/1 talán egy kicsit személyesebb, nem vagyok annyira külső szemlélő, mintha E/3-ban olvasnám. Mostanában egyébként a fiatalságnak szóló könyvekben egyre gyakoribb az E/1, talán pont ezért, hogy könnyebb legyen azonosulni a könyvbéli karakterrel.

Ha írás szempontjából nézzük, stílus kérdése. Van, aki szereti hosszan fejtegetni egy-egy karakter érzéseit, gondolatait, pontosan leír minden apró részletet, amit külső szemlélőként nem láthatnánk. Ez E/1-ben hitelesebb, közelebb hozza az adott érzést. Ugyanakkor egyetlen egy olyan karaktered van, akiről minden ilyet leírhatsz, de az ő szemszögébe vagy "beleragadva", és ez néha erősen korlátoz (nem írhatod ugye például, hogy "pamparampam ezt és azt csináltam, közben a hátam mögött ikszipszlion felemelte a vasrudat, hogy lesújtson rám, érezte, hogy eljött az ő ideje").

2012. febr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a karakter meséli el. Akkor sokkal jobban tudsz azonosulni vele,mert amikor megijed te is megijedsz,örül te is örülsz. Nekem amikor kívülről írja meg a történeseket az író,az olyan felszínes,nem tudok vele azonosulni és annyira nem érzem át.Persze ez könyvfüggő.
2012. márc. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!