Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szokott itt írni valaki?...

Szokott itt írni valaki? Novellát, regényt, bármit.

Figyelt kérdés

Én amatőr író vagyok,sőt,még ez is túl erős kifejezés,de amikor olyan hangulatban vagyok,szoktam írni és komolyabban tervezek ebben a témában.Már csak az a kérdés,hogy mi sül ki belőle.Még nincs sajátos stílusom,de dolgozok rajta.Általában horrort írok,mert csak ez jön,ehhez van kedvem.De nyugi,nem vámpírosat:)Sajnos nincsenek a környezetemben rokonlelkek,ezért itt kérdezősködök,mert szeretnék valakivel beszélni erről és kíváncsi vagyok,hogy ki hogy van ezzel a dologgal:)

Hogy boldogultok vele?Mindig tudtok írni,vagy kell egy bizonyos hangulat hozzá?Milyen fajta történeteket írtok?Sikerült már velük kezdeni valamit?Mármint kis pénzért eladni,vagy pályázatot nyerni?



2012. márc. 1. 10:53
 1/9 foszfor ***** válasza:
Én már régen írok de mivel nagyon fiatal vagyok nem próbáltam még kiadni. Scifit irok, és próbálok egy sajátos hangulatot megfogni vele. Állítólag nem is rossz, de akik látták az csak a baráti köröm... Szóval. De szivesen beszélgetnék veled
2012. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 foszfor ***** válasza:
Bocsi azt még kihagytam, hogy az az igazság hogy nekem ilyen hullámaim vannak. Amikor rászánom magam, akkor magától jön, de néha azért megakadok. Ez persze a történettől is függ.Az izgalmas részeket például imádom!!!!
2012. márc. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én kb. fél éve-éve próbálkozok írással. Két könyv kezd kibontakozni és igazából, szerintem a magam nemében egész egyedinek számítok, ami a téma választást illeti (legalábbis, a legtöbb korombeli sci-fivel, vagy valami történelmivel próbálkozik). Am, leginkább a magam szórakoztatásáért írogatok, persze az jó lenne, ha ki tudnám egyszer adni valamelyiket. :) Állítólag jól fogalmazok, legalábbis a magyar tanáraim szerint. :) Am, engem érdekelne, egy részlet valamelyik irományodból. Nem írod meg kommentba? :)
2012. márc. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is kiadókról álmodozok,de hol vagyok én még attól:DElküldök egy részletet priviben:)Engem is érdekelne a tiéd,küldhetsz is,kommentbe is kiteheted:)
2012. márc. 1. 21:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Hello!

Én is írok. Tavaly már jelent meg regényem és idén is lesz.

Ezen az oldalon képet kaphatsz miféléken dolgozom, ha érdekel.

www.halalekkove.gportal.hu


Egyébként ne add fel! Ha van kitartásod elérheted, hogy kiadják a könyved.

2012. márc. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is írok, most dolgozom a hatodik regényemen, és már több irodalmi pályázaton nyertem. Alapesetben krimiket és erotikus krimiket írok. :)

2012. márc. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
07.55 Grat:)Az én írásaim is krimik akarnak lenni:DMár tervezgetem egy ideje,hogy beküldöm pályázatra valamelyiket,végül is nem vesztek vele semmit,ha beküldöm,csak találjak olyat,mint amilyen témákban írogatok:)
2012. márc. 2. 15:18
 8/9 anonim ***** válasza:
én még csak gimis vagyok, de elég sok novellaíróra neveztem, általában 1, 2 vagyok, de különdíjas is voltam.:) első osztályos korom óta írok, írogatok.
2012. márc. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi különbözteti meg az "amatőr írót" attól aki "nem amatőr". Mire gondolok?

Egyszerű!

J. K. Rowling (Harry Potter-sorozat) nem tanult írni, szimplán sokat olvasott.

Stephenie Meyer (Twilight-sorozat) nem tanult írni, soha nem is gondolt komolyabban az írására.

Mégis mindkettejük sorozatát ismerik számos országban! Ezúton szeretném megkérdezni, mit értessz az amatőr író alatt?

A stílusod miatt ne aggódj! (Szerintem.) Nekem ugyan nem tartott hosszú ideig kitalálni mi illik hozzám, de nézd meg Rowlingot (bocs hogy mindig ő a példa:) )! Kiskorában nyulakról írt, állatokról. Nem varázslatról. Mégis a "mágikus" sztorijaival futott be.

Sokat írok, azt mondják jó is, utolsó kérdésedre a válaszom pedig, hogy nem gondoltam még soha anyagi javakra az írásokból, nekem egyszerűen ez a hobbim. Más bélyeget gyűjt, horgászni megy, de ha megpukkadok sem bírok ki napot egy üres papír és toll (alias billentyűzet) nélkül. Hogy miért? Mert egyszerűen ez vagyok én: írok! És szerintem ha te is emiatt írsz akkor nem lesz gond: stílus majd jön, ne erőltesd! De ha te is ilyen dolgok miatt írsz akkor neked írnod is KELL!!

2012. márc. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!