Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter spoileres kérdés!...

Harry Potter spoileres kérdés! Van rá magyarázat, vagy egy hatalmas baki? (kérdés lent)

Figyelt kérdés

Harry Potter 7: Harry ugye a pálcák ura lett, mióta Draco-t lefegyverezte (kitépte a kezéből a pálcát). Voldemort meg ugye azt hitte, hogy Piton lett a gazda, ezért őt megölte. Ezt Harry szépen el is magyarázza. Csak az az apró tény nem zavarta őt, hogy fél órával korábban VOLDEMORT MEGÖLTE ŐT?? VAGYIS LEFEGYVEREZTE, TEHÁT TUDJUKKI LETT A PÁLCÁK URA!!

Várom a válaszokat, hogy mit néztem el ezzel kapcsolatban :D



2012. márc. 7. 21:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%

Hmm ez engem is érdekelne. Eszembe se jutott. Amúgy tuti lesz valami kacifántos válasz rá, hogy miért is volt továbbra is Harry-é a pálca.

Vagy csak én is elnéztem valamit. XD

2012. márc. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
87%

pfff tényleg :D

Ez eddig fel sem tűnt, de most, hogy írod.

Egy ébként egyetértek, valahogyan biztos meglehetne magyarázni :D

2012. márc. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
35%
Trójában a repülő akkoris jobb volt :'( -.-
2012. márc. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
93%

Egyszerű a magyarázat!

Voldemort nem fegyverezte le Harryt az erdőben! Nem került sor párbajra, Harry nem is akart harcolni, felkészült a halálra! Emiatt nem szállt Voldemort tulajdonába a pálca.

A másik magyarázat, hogy Voldemort nem ölte meg Harryt, csak a Harryben lévő saját lélek darabját pusztította el!

Nekem ez kiderült a könyvből!

21f

2012. márc. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
84%
Nekem se tűnt fel az eddig, de az számomra elfogadható, hogy Voldemort csak a saját lélekdarabját ölte meg, ami mint egy pajzs felfogta az átkot, így Harrynek nem jutott belőle.
2012. márc. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
86%

(Első vagyok.)

A második magyarázat nekem is tetszik. :)

2012. márc. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
85%

Voldemort nem fegyverezte le Harryt. Nem harcoltak akkor az erdőben.

A 4. jól irta

2012. márc. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
82%
Az mindegy, hogy lefegyverezte-e vagy sem, és hogy harcoltak-e vagy sem. Voldemort egyszerűen nem ölte meg Harryt, hanem a benne levő Horcruxdarabot ölte meg. Harry technikailag nem halt meg, és nem is győzték le más módon, így ő maradt a pálca ura. (Természetesen szerintem, ez nem tény. Nekem is eszembe jutott már a kérdés, és ezt találtam a legjobb megoldásnak)
2012. márc. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Nincs igazatok! Csak egy példa: a 3 testvér meséjében a bodzapálcát nem egy párbajban nyerték el a legnagyobb testvértől. Álmában gyilkolták meg, párbajra ott se került sor, mégis más lett a pálcák ura. Tehát nem számít, hogy az áldozat kezében van-e pálca vagy sem.

A másik, hogy a halálos átkot Harry kapta be, a földre is került tőle, és mivel egy purgatórium-szerű izébe zuhant, egyértelműen ŐT találta el az ártás, és nem (csak) a lélekdarabot.

Nem tudom, nekem valahogy ez nagyon sántít...



Amúgy meg ez az egész pálca-gazda-vándorlás egy baromság. Most mi számít lefegyverzésnek? Mert a könyv szerint az is az, ha pálca nélkül tesszük el láb alól a másikat, és az is, ha simán puszta kézzel kivesszük a kezéből a pálcát. Sőt, valószínűleg az is jó módszer, ha nem mi öljük meg, csak megöletjük valaki/valami mással (Voldemort megöleti Pitont).

Szerintem ez is csak egy túlbonyolított, és közben egyszerűen ostoba húzása a sorozatnak.

2012. márc. 8. 20:19
 10/33 anonim ***** válasza:
70%
Voldemort egyáltalán nem öltem meg Harryt, és nem is fegyverezte le. Nektek úgy tűnt, hogy Harry meghalt? Szerintem nagyon is élt a könyv végén. Volti csak a horcruxot ölte meg, Harrynek semmi baja nem lett. Egyébként szerintem nem elég, ha megöleti valakivel, de Nagini egyrészt nem ember, vagyis nem birtokolhatja a pálcát, másrészt egy horcrux, tehát félig-meddig Voldemort.
2012. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!