Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lovecraft könyvekről véleménye...

Lovecraft könyvekről vélemények? Hogyan jönnek sorba?

Figyelt kérdés

Helló mindenkinek!

14 éves vagyok,szeretem a fantasy-t,és a sci-fi-t,így hát úgy döntöttem,hogy H.P. Lovecraftot szeretnék olvasni.

Jók a könyvei? Félelmetesek? Vannak benne gusztustalan részek? Mennyire brutális?


És sorrendet is írjátok le légyszi!

Előre is köszi!


2012. márc. 16. 12:38
 1/6 cathilina ***** válasza:
100%
Nekem nagyon bejött, néhány novelláját olvastam. Nem hiszem, hogy lenne köztük bármilyen kötött sorrend, de vannak művek, amik kb ugyanahhoz kötődnek (pl sokban említi Cthulhut). Gusztustalan részek szerintem annyira nincsenek, de pl a "Patkányok a falban" elég félelmetes tud lenni hajnali kettőkor zseblámpafénynél úgy, hogy a fal mögött egerek kaparnak a padláson (a többit nappal olvastam).
2012. márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Most az Árnyak Borzalmát szeretném megvenni.

2012. márc. 17. 10:08
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem mondanám, hogy ijesztő, de amikor olvasod valahogy olyan kényelmetlen érzésed van. Szóval nincs nyugtató hatása a novelláinak (mert főleg novellákat írt). Nem nevezném különösebben brutálisnak sem, lassan épül fel a cselekmény, a tetőpont mindig a végén, a csattanónál van. A legjobban talán Edgar Allan Poe stílusához tudnám hasonlítani, róla esetleg hallottál irodalom órán.
2012. márc. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Edgar Allen Poe-ról még csak Tim Burton Vincent-jében hallottam xD

2012. márc. 18. 17:20
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Lovecraft regényei/novellái inkább a horror kategóriát karcolgatják mint a sci-fit. Szerintem nagyon hangulatos kis történetei vannak. Nem épp a nyugodalmas altatódal kategória, de ez így van rendjén. Többnyire ilyen kis nyomozgatós vonulaton dolgozgatnak ahol lépésről lépésre szembesül a főszereplő a nyugtalanító részletekkel és a végére elég gyakran meg is viseli a kicsi lelkét (A "Hősök" itt a regény végére vagy meghalnak, vagy diliházban végzik, vagy örülnek ha egyáltalán túlélik és csak beleőszülnek a látottakba) :)

Sorrendiség max a kiadás/írás évében van. Történeti szál a novellák közt nincsen, csak pár olyan rész ami több helyen is szerepel esetleg.

Régebben szerettem, csak kifogyott a muníció, nincs több anyag. :D

2012. márc. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Most álltam neki Lovecraft összes műveinek! :)

Eddig tetszik.

2012. márc. 21. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!